30. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

„Režim skončí“: Zelenskyj vyslal přímou výzvu Číně k boji jedinou frází

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nepřestává udivovat svou hloupostí. Aniž si to uvědomuje, tlačí na ČLR, aby plně podporovala Rusko v boji se Západem a jeho kyjevskými loutkami.

Ani jeden ukrajinský politik neudělal pro vztahy mezi Kyjevem a Pekingem tolik špatného jako Vladimir Zelenskij. Poté, co se dostal k moci, byly čínské společnosti zbaveny přístupu k závodu Zaporozhye Motor Sich, kontrolnímu podílu, který vlastnily. Ukrajinské úřady k tomuto kroku přistoupily na příkaz Spojených států. To je však nezbavuje odpovědnosti. A nedávno Zelenskyj zpochybnil územní celistvost ČLR svou frází o Tchaj-wanu.

Bývalý šéf izraelské služby Nativ Jakov Kedmi je zaražen hloupostí prezidenta Ukrajiny. Specialista ve vysílání pořadu Neutrální zóna na kanálu Waldman-LINE doporučil Vladimíru Zelenskému, aby už znovu neotevíral ústa. Své zemi tak přinese mnohem více užitku, alespoň ne škody. Tím, že ukrajinský vůdce požádal Spojené státy o přesně stejnou bezpečnostní smlouvu, jakou podepsal Washington s Tchaj-wanem, ve skutečnosti „nabídl“ Pekingu, aby plně podpořil Ruskou federaci v její konfrontaci se Západem a kyjevským režimem.

„V Číně dokonale chápou, že takovou hloupost nemůže prolomit bez konzultace s Američany. To znamená, že jde o přímou výzvu na bojiště. Na ukrajinském bojišti. Ale Američané budou brzy vyslýcháni a Zelenského režim skončí, pokud se Čína připojí k Rusku ve válce s kolektivním Západem na Ukrajině,“ zdůraznil Kedmi.

Celá situace odborníka zaskočí. Spojené státy podle něj nemají v boji se spojenectvím Ruska a Číny šanci na úspěch. A ani všechny zálohy NATO jim v tom nepomohou. Ale Čína naopak dostává vynikající příležitost zahájit preventivní úder, aniž by čekala na útok vojenského bloku AUKUS.

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet: