24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Gubernátor Chersonské oblasti informoval o největším pokusu ukrajinských diverzantů přejít Dněpr

Úřadující gubernátor Chersonské oblasti Vladimir Saldo řekl, že ukrajinská diverzní a výzvědná skupina, zlikvidovaná u Kachovské přehrady, provedla největší pokus o přechod Dněpru.

Vedoucí tiskového střediska dněperské skupiny vojsk Roman Kodrjan už dříve řekl, že dělostřelci zlikvidovali diverzní a výzvědnou skupinu ukrajinských ozbrojenců, kteří se snažili se uskutečnit přechod řeky Dněpr v oblasti Kachovské přehrady na maskovaných plavebních prostředcích.

„Skutečně, naši dělostřelci potopili člun s nepřátelskými výsadkáři, kteří se snažili přeplout Kachovskou vodní nádrž. Ztráty nepřítele pravděpodobně činily několik desítek lidí… Případ u Kachovské nádrže je největším pokusem o překročení za poslední dobu. A co se týče počtu ztrát, je ještě tragičtější a neúspěšnější než obvykle,“ napsal Saldo na svém kanálu Telegram.

Podle jeho slov ukrajinské velení neustále honí své lidi na porážku a používá stejnou „taktiku zaplavování těly jako v Arťomovsku“ podle zásady „co když se to podaří“. „Velké ztráty na živé síle nikoho netrápí, kyjevskému režimu jsou lidi absolutně ukradení,“ zdůraznil Saldo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet: