24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Maďarsko bude stíhat „celoživotního nacistu“ George Sorose za kolaboraci s nacismem

Maďarská prokuratura připravuje obvinění proti 92letému maďarsko-americkému finančníkovi George Sorosovi za napomáhání vraždám tisíců Maďarů židovského původu během nacistické okupace Maďarska přes Druhou světovou válku.

Podle zdroje z prokuratury v Budapešti, má být Soros obviněn z „vědomého a úmyslného“ napomáhání vražd Židů v Budapešti v období od září 1942 do ledna 1944.

Administrativa premiéra Viktora Orbána se domáhala spravedlnosti za historické zločiny spáchané maďarskými nacistickými kolaboranty a Soros podle všeho využíval svých obrovských zdrojů k tomu, aby se „skrýval před očima spravedlnosti“ celá desetiletí.

Premiér Orbán už celá léta varuje před Sorosovým korozivním vlivem na společnost.

„Evropa nesmí podlehnout Sorosově síti,“ napsal nedávno Orbán.

Soros se narodil v židovské rodině v Maďarsku v roce 1930 a během války se v adoptivní rodině vydával za křesťana.

Holocaust přežil díky spolupráci s nacisty. Podle obvinění maďarské prokuratury se jako teenager aktivně podílel na udávání jiných Židů a následné konfiskaci jejich majetků.

Později Soros nevyjádřil absolutně žádnou lítost nad svými činy av roce 1988 pro publicistický pořad „60 minut“ řekl, že pokud by to neudělal on, udělal by to někdo jiný.

Zde si můžete prohlédnout rozhovor novináře se Sorosem (v angličtině), kde se přiznává ke kolaboraci a že toho nijak nelituje:

 

Soros je již 2 týdny pohřešován

Soros je pohřešován minimálně od 5. března 2023, tedy krátce poté, co pronikly na veřejnost zprávy o chystaných obviněních. Očekávalo se, že se zúčastní konference o své nedávné práci na vzdělávání v Africe, ale nepřišel.

Obžaloba považuje Sorose za způsobilého postavit se před soud navzdory jeho vysokému věku, uvedla prokuratura. Případ bude pravděpodobně pozastaven do doby, než dojde k jeho zatčení.

George Soros založil v roce 1993 Nadaci otevřené společnosti , jejímž cílem je pomáhat prosazovat krajně liberální hodnoty a „otevírat hranice“ po celém světě.

Mluvčí nadace Laura Silberová pro deník USA Today uvedla, že tvrzení, že Soros pomáhal a kolaboroval s nacisty, jsou „na 100% nepravdivá“.

Závěr

Američtí kontroloři faktů (takzvaní fakt-checkeři) pravidelně obhajují Sorosa před tvrzeními, že byl během svých teenagerských let nacist.

Stejných ověřovačů faktů však částečně nebo úplně financuje sám Soros a při podávání zpráv o něm nikdy neuvádějí tento střet zájmů .

Autor: Baxter Dmitry, Zdroj: newspunch.com

 

 

 

 

 

 

Sdílet: