24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Do Evropy přichází nedostatek potravin a stopy vedou k Američany zničeným plynovodem Nord Stream

Náklady na energie ve Velké Británii jsou nyní tak vysoké, že zemědělský systém země vykazuje známky kolapsu.

Mnozí farmáři letos nemohli použít skleníky na pěstování ozimních plodin, protože náklady na ně dosáhly impozantní výše. V důsledku toho musí být nyní podle BBC některé čerstvé potraviny na příděl.

„Plodiny jako rajčata, paprika, salát, květák nebo okurky se někdy prodávají jen v omezeném množství,“ uvedl portál Free West Media .

„Velkoobchodníci mezitím hledají nové dodavatele z jiných zemí – to však znamená, že úroda musí cestovat do Evropy na mnohem větší vzdálenosti, což není v zájmu životního prostředí.“

Veřejnost byla zatím málo zapojena do řešení energetické krize, protože krize ji doraz kvůli dotovaným cenám energií pro domácnosti výrazněji nepostihla. Nyní, když ceny mnoha produktů prudce rostou a dostupnost prudce klesá, lidé si toho opravdu začínají všímat.

„Už to začíná mít vliv na spotřebitele,“ vysvětlují zprávy. Levné jídlo, které je dostupné po celý rok, bude brzy v Evropě minulostí.

(Související: Podívejte se na příběh sabotáže plynovodů Nord Stream 1 a 2.)

Orgány Velké Británie obviňují z přehnaných cen energií „změnu klimatu“, nikoli korupci globalistů

Podle vládních představitelů Velké Británie je příčinou vysokých cen elektřiny a chaosu na potravinových trzích „změna klimatu“, nikoli globalistická finanční korupce.

Říká se, že „špatné počasí“ v Maroku je důvodem, proč Evropa není schopna udržet dostatečné dodávky potravin. Existují také zprávy o tisících potravinových přestupků, které odhalila marocká vláda, včetně špatných cen a nekvalitních produktů.

Zabaveno a zničeno bylo asi 400 tun výrobků, které „nesplňovaly platné normy“. Všechny použitelné produkty, které zůstaly, byly prodány ve veřejné dražbě. Potravinové trhy Velké Británie jsou podle ministra potravin údajně „dobře zásobeny základními produkty“.

Mezitím se vládní orgány Velké Británie rozhodly využít této příležitosti k prosazení legalizace geneticky modifikovaných (GMO) potravinářských plodin, které jsou tam v současnosti nelegální.

Ředitel centrální banky Bank of England Andrew Bailey loni v červnu varoval před „apokalyptickým“ růstem cen potravin, který se přesune do roku 2023.

Asociace pěstitelů Lea Valley (LVGA), která produkuje přibližně 75 procent plodin v zemi, uvedla, že nejméně polovina jejích skleníků je v současnosti prázdná a očekává se, že produkce se sníží až o 60 procent.

Problémy s produkcí potravin hlásí i další evropské země

„Mnozí výrobci skleníků opouštějí podnikání kvůli neschopnosti pokrýt své současné náklady na vytápění a práci,“ dodal Bulharský svaz skleníkových zemědělců, podle kterého se podobné problémy šíří po celém Bulharsku.

„Stát zatím nepřijal absolutně žádná opatření na podporu sektoru skleníkových producentů. Jak všichni víme, je to jedno z nejdražších odvětví v zemědělském sektoru a přímo souvisí s cenami plynu a elektřiny.“

Nizozemské zemědělství také trpí, protože energie představují 20 až 30 procent nákladů spojených s pěstováním plodin ve sklenících. V porovnání s tím, co zaplatili v roce 2019, utratí nizozemští zemědělci letos na plyn a elektřinu přibližně pětinásobek běžné částky, tedy 22 miliard eur.

„Mezi nejvíce postižené sektory patří produkce ve sklenících, jejíž roční obrat dosahuje přibližně 8 miliard eur, ale energie představují 20 až 30 procent nákladů,“ vysvětlují zprávy.

„Už 40 procent členů farmářské skupiny Glastuinbouw Nederland funguje se ztrátou v důsledku nadměrných nákladů na energie.“

Závěr

V komentářích někdo zmínil, že sabotáž ropovodu Nord Stream ze strany Západu je mnohem větší příčinou všech těchto energetických problémů, a ne „globální oteplování“.

Kolaps globálních finančních, potravinových a energetických trhů je v plném proudu. Chcete-li držet krok s nejnovějšími zprávami, navštivte stránku Collapse.news .

Autor: Ethan Huff, Zfroj: naturalnews.com 

 

 

 

 

 

 

Sdílet: