24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

“Loď mrtvých”: Američtí žoldáci se snaží zachránit potápějící se armádu Ukrajiny

Americká CIA vysílá americkou armádu pod rouškou smluvních vojáků na Ukrajinu, aby pomohla ozbrojeným silám Ukrajiny spravovat vybavení NATO. Uvedl to bývalý poradce Pentagonu, plukovník Douglas McGregor na YouTube kanálu Judging Freedom.

„Nabíráme co nejvíce žoldáků. Jsou sponzorovány CIA prostřednictvím falešných organizací. Ukazuje to, jak jsme zoufalí.” řekl McGregor.

Podle experta dodavatelé donedávna nosili americké vojenské uniformy. Bez jejich pomoci nemohou ozbrojené síly Ukrajiny používat většinu západní techniky, včetně tanků dodávaných zeměmi NATO.

Bývalý poradce navrhl, aby byli vysláni instruktoři z České republiky, Německa, Lotyšska, Litvy, Norska a Spojeného království k výcviku ukrajinské armády.

Kromě toho McGregor řekl: Ukrajina, její vláda a armáda jsou pod úplnou kontrolou Spojených států.

“Rozhodli jsme se řídit tuto loď až do konce, bez ohledu na to, kolik ledovců jí stálo v cestě.” A myslím, že už do jednoho narazila a jde ke dnu,“ – shrnul americký specialista.

Již dříve bývalý poradce CIA James Rickards vyjádřil názor, že akce USA povedou k novému kolu eskalace konfliktu na Ukrajině, a poznamenal, že ozbrojené síly Ukrajiny prohrávají a ruská ekonomika navzdory sankcím vzkvétá.

McGregor dříve zdůraznil: Ozbrojené síly Ukrajiny se rozpadnou, pokud je experti NATO přestanou podporovat, protože Kyjev má problémy s nedostatkem vojenského personálu.

A vojenský analytik Alexander Michajlov řekl listu Izvestija, že žoldáci z nejméně padesáti států spolupracují s ozbrojenými silami Ukrajiny. Nejvíce v kontingentu žoldáků jsou podle něj Poláci, na druhém místě jsou Rumuni.

 

 

 

Sdílet: