25. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jane Kaufman: Zemětřesení v Turecku a v Sýrii a kdo je způsobil – 1.

Podle tureckého Úřadu pro nouzové situace mělo nedávné zemětřesení v Turecku sílu asi 500 jaderných výbuchů. Něco takového svět již velmi dlouho nezažil. Bylo to ve skutečnosti zemětřesení dvojí, jedno po druhém. To první trvalo 65 vteřin a druhé 45 vteřin, načež následovalo asi 2000 menších otřesů, ke kterým docházelo celý týden. Tím došlo ke zničení obrovského množství budov a kromě velkého množství zraněných zahynulo více než 40 000 lidí v Turecku a 8 500 v Sýrii.

Zemětřesení zničilo prostor o průměru 500 km, ale otřesy byly zaznamenány i 1000 km daleko. Turecký president Erdogan odkázal všechny studenty na vysokých školách na dálkové učení přes počítače a školy zabral pro ubytování postižených zemětřesením. Asi 160000 záchranářů z mnoha zemí světa pomáhalo s vyprošťováním lidí z trosek domů.

Nejmenovaní turečtí ekonomové odhadli škodu v Turecku na 84 miliard dolarů, což je více než desetina tureckého HDP. Banky odhadovaly daleko nižší sumy, ovšem zde záleží na tom, s jak velkými opravami čítaly. Jestli měly na mysli pouze odklizení sutin, to by tak odpovídalo jejich 2-3 miliardám dolarů. Jenže turecký President Erdogan slíbil, že ti, kteří ztratili své domovy nezůstanou v bídě v ulicích. Má v úmyslu postavit statisíce nových obytných domů, které budou zpevněny, aby vydržely jakékoliv další zemětřesení.

Ukázky toho, co zemětřesení natropilo je možno vidět ZDE. Další fotografie a krátká videa jsou na stránkách ZDE a ZDE.

Podle italských odborníků došlo též k obrovské geologické změně, kdy se během pár vteřin posunula tektonická deska, zvaná „Arabská“ o 3 metry oproti desce „Anatolské.“ Můžeme jen doufat, že něco takového nenarušilo stabilitu naší Země a že se jednoho dne všichni nepropadneme do nějaké obrovské, bezedné propasti.

Sýrie zemětřesením nesmírně utrpěla

Zemětřesení zasáhlo až do Sýrie, kde rovněž způsobilo značné škody a zabilo mnoho lidí. Sýrie je již tak zničena nepřiměřenými sankcemi, které na ni uvalily Spojené státy a více než desetiletou válkou proti kurdským povstalcům a teroristickým skupinám ISIS, které Amerika pilně cvičí přímo na jejich území, proti všem mezinárodním zákonům. A nejen to, Američané ještě kradou Sýrii ropu, obilí a jiné potraviny, které ve velkém odváží za hranice do Iráku. Celé konvoje cisteren a chladicích vozů putují k hranicím s nakradenými produkty a není kdo by je zastavil.

A přitom Američané měli tu drzost, že po zemětřesení odmítli odstranit sankce, takže Sýrie prakticky nemá možnost se z následků této tragédie vymanit a začít napravovat, co bylo zničeno. Když byla Bidenova administrace tázána proč nejedná s Damaškem, mluvčí Ministerstva zahraničí Ned Price odpověděl, že „by to bylo zcela ironické, když ne s naprosto opačnými výsledky, kdybychom jednali s vládou, která celých 12 let brutalizuje své lidi.“

To samozřejmě není ani v nejmenším pravda, Syrie nikoho nebrutalizuje, pouze bojuje se zákeřnými vzbouřenci a teroristickými skupinami, které celou dobu zemi napadají a které Američané k tomu účelu školí. U.S. se ve skutečnosti pokoušejí odstranit za každou cenu syrského Presidenta Bashar al-Assada. Vedli proti němu neuvěřitelnou propagační kampaň i v Americe, hned když byl zvolen. Heslo „Assad must go“ (Assad musí pryč) znělo všude dokola, málem i děti si je odříkávaly. Je div, že na ně nesložili i píseň.

Důvod pro tuto zjevnou nenávist je ten stejný jako pokaždé: President Assad byl zvolen lidem v řádných a poctivých volbách a není po chuti Spojeným státům protože neposlouchá jejich diktát. Stejně jako ruský President Putin, libyjský President Gadaffi a mnoho jiných. Na tyto země také napřed uvalili sankce, ve snaze ochudit je a pak je napadli. Gadaffi měl dokonce sankčně zakázáno nakupovat zbraně, takže se zastaralým vybavením se NATO vojskům neubránil.

Ned Price měl ještě tolik drzosti, že řekl, že žádná země neudělala pro Sýrii tolik, co Spojené státy. Zřejmě myslel, že žádná země je tak mohutně neokradla. A přitom jejich sankce mají tak ničivý vliv na civilní populaci, že i vyslankyně OSN, Alena Douhan, která celou záležitost zkoumala, se dovolávala jejich odstranění.

Následky sankcí na Sýrii

Stejně jako před léty v Iráku, občané Sýrie nemají přístup k potřebným lékům a k lékařskému vybavení nemocnic a zdravotních středisek. Miliony lidí trpí nedostatkem potravin, pitné vody a elektřiny. Bída převládá v celé zemi, která nemá ani elektřinu, pohonné látky, nebo dopravu. Mnozí lidé nemají ani kde bydlet, protože – jak se vyjádřil americký Ministr zahraničí Antony Blinken – sankce byly specificky zaměřeny na to, aby Sýrie nemohla znovu vybudovat to, co mnoholetá válka proti vzbouřencům a teroristům zničila.

Americká okupační armáda, která čítá asi tisíc vojáků, operuje ve východní Sýrii, kde podporuje a podněcuje kurdské vzbouřence. Tímto způsobem ovládají jednu třetinu celé země a to právě tu třetinu, kde jsou naleziště ropy a lány obilí. Takže hlavní město, Damašek, je bez potravy, bez ropy a bez příjmu z těchto důležitých surovin, protože Američané všecko ukradnou.

Spolu s Izraelem také pořádají četné nálety na Sýrii a bombardují civilní obyvatelstvo pod záminkou, že mezi nimi jsou určitě teroristé. Dokonce vyšlo nedávno najevo, že tyto dva státy nálety společně koordinují. I jiné státy se přidaly a ohrožovaly chudáky Syřany vojensky jak mohly, dokud se jich Rusko nezastalo.

Tak dopadne stát, který není řádně vyzbrojen. Na takový si američtí, evropští a středovýchodní supi snadno dovolí, protože ví, že tito lidé se nemají jak bránit. To je ta jejich vychvalovaná „demokracie.“

Syrský vyslanec v Rusku, Bashar al-Jaafari se vyjádřil, že současná katastrofa ukázala všem co je Západ zač. Řekl, že nemůže nevidět jak se Rusko ze všech sil snaží poskytnout lidem v Sýrii humanitární pomoc, jak hledají v troskách zasypané lidi a pomáhají vyproštěným. Rusové byli první na místě jak s dobrovolníky-záchranáři, tak s potravinami, s léky a s jinými potřebnostmi. A zatím západní země v čele se Spojenými státy nejen že nijak nepomohly, ale ještě odmítly odstranit sankce na tuto ubohou zemi,

A pak se stalo něco nečekaného

Náměstek amerického Ministra financí, Wally Adeyemo prohlásil, že Amerika má hluboký soucit s lidmi z Turecka a ze Sýrie a že: „Zatím co naši mezinárodní spojenci a humanitární partneři mobilizují, aby pomohli těm, kteří (zemětřesením) tolik utrpěli, chtěl bych, aby bylo naprosto jasno, že americké sankce v Sýrii nebudou v cestě těm, kteří zachraňují životy Syřanů.“

Dodal, že sankce samy obsahují výjimku pro humanitární pomoc a ještě k tomu se Spojené státy rozhodly povolit výjimky na dalších 180 dnů pro ty, kteří této zemi pomáhají. Tuto překvapující změnu názoru v Americe předcházela bouře kritiky, kdy dokonce i zástupce OSN dosvědčil, že mezinárodní nákladní letadla odmítají kvůli sankcím v Sýrii přistát.

Přesto americké vedení odmítá s vládou v Damašku jednat, protože podle nich by to nikam nevedlo. Washington veřejně tvrdí, že pomáhají Sýrií skrze neziskovky a přitom stránka GoFundMe, kde někteří Syřané vytvořili požadavek, kam jim lidé mohou posílat finanční příspěvky, jejich žádost o peníze zrušila.

Čína nesouhlasila

Čínský Ministr zahraničí, Wang Wenbin hned na to telefonoval vládě ve Spojených státech a požadoval okamžité a trvalé odstranění nezákonných sankcí vůči Sýrii. Řekl, že takové politické předstírání s dočasným odstraněním není k ničemu. Kvůli sankcím byli Syřané prvních 72 hodin naprosto bez pomoci, což ohrozilo mnoho lidských životů a zabránilo to všem včas a s nadhledem na tuto katastrofu zareagovat.

Jakoby toho nebylo dost

Zřejmě nestačilo zemětřesení, nedostatek pomoci zvenčí a krádeže národního majetku Spojenými státy, a proto minulou neděli (19.2.), brzy zrána napadli Izraelci znovu Sýrii a zbombardovali hlavní město, Damašek. A jako vždycky, zaměřovali se hlavně na obytné části. Byl to snad nejhorší útok za celé dlouhé roky, ale naštěstí se podařilo hodně raket zachytit. Údajně bylo zabito přinejmenším pět lidí, jiné zprávy říkají že patnáct.

Je zde otázka – jsou Izraelci vůbec lidé? Mají nějaké lidské city? A jak to, že za takovou sprostotu a vulgárnost nejsou nikým trestáni? Všechny mezinárodní organizace, soudy a instituce pro lidská práva mlčí když přijde na Izrael. Palestinci to sami mohou dosvědčit.

A čím se Sýrie provinila, že je tak trestána a stíhána? Pokud víme, tak ničím. Ale nemají jaderné zbraně, nemají nejnovější vojenskou technologii, nemají ani vojsko řádné váhy a velikosti. Kdyby jim Rusové nedodali jejich zastaralou protileteckou obranu, tak by ani neměli jak se těmto náletům bránit. Tím pádem jsou pro ty, kteří vždy útočí pouze na slabšího protivníka, snadný terč.

Sýrie očekává, že OSN zavrhne izraelskou agresi a zločiny proti lidskosti a že podnikne potřebné kroky, aby je učinila za tyto zrůdnosti zodpovědné a od dalších útoků je odradila. Není ale pravděpodobné, že se toho dočkají. Na některé lidi se prostě zákony nevztahují.

Nejmenovaný izraelský důstojník dokonce řekl v rozhovoru s novináři ze Saudské Arábie, že kdyby Irán chtěl dodat Syřanům nějakou humanitární pomoc, že je zbombardují, protože není jisté, jestli tam nebudou také zbraně pro Hezbollah. (Hezbollah je skupina libanonských islámistů, kteří se zformovali proti Izraeli, proti jejich neustálému napadání a bombardování Libanonu.) Že to není planá řeč dokázali Izraelci před třemi týdny, když zbombardovali iránské nákladní vozy, které vezly mouku a rýži do Sýrie.

Ovšem následkem takových zásahů nedostává Sýrie valně žádnou pomoc zvenčí a je nucena se vypořádat se svými mrtvými, hladovějícími, trpícími a s majetkovými ztrátami sama.

Snad nejvíc nevhodná doba pro zemětřesení

Že se zemětřesení dostavilo v tu nejhorší dobu pro Turecko, o tom není sporu. Nejde jen o nesrovnalosti kolem vstupu Švédska a Finska do NATO. Turecko rovněž balancuje na ostří nože, když zkouší fungovat jako spojka mezi Ruskem a Ukrajinou. Jejich přátelský vztah k Rusku, kdy společně plánují doručování plynu do Evropy skrze Turecko, spolu s tureckými úvahami o vystoupení z NATO organizace, rovněž přilévají oleje do ohně. A ještě ke všemu má Turecko značné potíže s inflací a letos v květnu budou mít presidentské volby.

Dva dny po pálení Koránu ve Švédsku přímo před tureckým vyslanectvím, z čehož turecký President Erdogan obvinil vedení státu, napsal americký časopis „Foreign Policy“ (Zahraniční politika), že NATO musí něco podniknout ohledně tureckého vydírání. Přitom při protestech ve Švédsku lidé veřejně dupali po Erdoganově portrétu a tito polomozkové napíšou, že Turecko „vydírá“ NATO? Čím asi?

Ve stejné době napsal britský „Guardian,“ že Turecko má dvojí tvář a není vůbec přítelem Západu. Jsou nepřátelští vůči demokratickým principům a NATO. A dodali: „Je na čase začít s nimi jednat drsně.“

50 amerických jaderných bomb

Také vyšlo najevo, že Američané skladovali 50 jaderných bomb na základně NATO v Incirliku, v Turecku, která leží na stejné geologické linii zlomu, nazývané východní Anatolia zlom, podél kterého bylo zemětřesení. Dalších 130 jaderných bomb skladují v NATO základnách v Belgii, Německu, Itálii a Holandsku.

Mohou jaderné bomby způsobit zemětřesení? Určitě! Ale také mohou při něm vybuchnout.

Když se reportéři ptali dřívějšího Presidenta Donalda Trumpa, jestli jsou tyto zbraně správně zabezpečeny, když se nalézají na území, kde dochází k častým zemětřesením, tento odvětil, že bomby jsou v naprostém bezpečí a že základna je velice důkladně vybudována.

Podle současného vyjádření americké vlády, „jsou všichni vojáci na základně v Incirliku v pořádku a nedošlo k žádným úmrtím, ani k podstatnému zničení celého projektu, následkem zemětřesení.“ Takže žádní mrtví a žádné podstatné zničení. To naznačuje, že nějaké zničení tam bylo, ale vláda nechce přiznat jaké a podle nich to není nic podstatného.

Pak bychom se ovšem měli ptát – jsou jaderné zbraně v pořádku? Anebo nám hrozí další jaderná katastrofa? Anebo už k ní došlo následkem zemětřesení? Mapky, ukazující NATO základny ve vztahu k ohnisku zemětřesení jsou na stránce.

Senátorka se ozvala

Rumunská senátorka Diana Jovanovici-Sosoaca vyslovila podezření, že zemětřesení bylo uměle způsobeno. Při proslovu v Rumunském Parlamentu obvinila Západ z používání „geologických zbraní“ za účelem způsobení ničivých zemětřesení jako právě to, ke kterému došlo v Turecku.

Řekla, že je zjevné, že na mezinárodní úrovni se všecko hroutí. Blázni si hrají na Boha a myslí si, že tím vyhrávají. Kvůli těmto psychopatickým šílencům, kteří s jejich neobvyklými zbraněmi způsobují války a katastrofy, jsme my, lidé, pouhá čísla, kterých se zkoušejí zbavit. Předtím nás ničili neověřenými a nefunkčními injekcemi, dnes používají zemětřesení.

Že by ti stejní pachatelé?

Zde se naskýtá otázka – je možné, že toto zemětřesení bylo vyrobeno Spojenými státy s jejich HAARP technologií? Anebo se o to postaral CERN s jejich zrychlovačem částic? Je pravda, že koncem prosince minulého roku měly US v úmyslu vyslat elektro-magnetický paprsek na asteroid Apophis, jak bylo dokumentováno v mém článku: „Je manipulace počasí možná?“ Co když nahřátý HAARP využili ještě jinak?

Senátorka dále mluvila o tom, jak bylo lidstvo minulé tři roky zabíjeno skrze opatření proti údajné epidemii, později neověřenými injekcemi, které zabíjí, dále válkou a teď zemětřesením. Dodala, že „Dnes jsme svědky zemětřesení, vyrobeného na povel, což byl přímý útok na Turecko.“

Turecko je druhá největší vojenská část NATO. V současné době se příčí plánům Západu tím, že odmítají dát svolení ke vstupu Švédska a Finska do NATO. V Davosu, se turecký President Erdogan zapsal, když otevřeně protestoval proti tomu, že mu byl provolen kratší čas k proslovu, než izraelskému Presidentovi Šimonovi Peresovi. Demonstrativně se zvedl uprostřed jednání a odešel. Takovou neposlušnost Západ nepromíjí.

POKRAČOVÁNÍ

Jane Kaufman, 22. února 2023

 

 

 

 

 

Sdílet: