29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Andrew Korybko: Bidenova návštěva Kyjeva je copium, které má odvrátit pozornost Západu od nepříznivého vývoje

Důvodem, proč se mainstreamová média a spojenecké účty na sociálních sítích předávkovávají tímto laciným „copiem“, je to, že dobře vědí, že jejich stranu čekají těžší dny vzhledem k vojensko-průmyslové krizi NATO, neúspěchu sankcí a pravděpodobnému dobytí Arťomovska/“Bachmutu“ Ruskem. Stoupenci Kyjeva naléhavě potřebují příslovečnou injekci, aby si udrželi morálku uprostřed řady hrozících neúspěchů, které se chystají postihnout zmocněnce Zlaté miliardy v nadcházející budoucnosti.

Termín „copium“ označuje uměle vykonstruované vyprávění, jehož cílem je odvrátit pozornost cílového publika od nepříznivého vývoje tím, že ho přesvědčí, že „vše jde podle plánu“, a proto je vhodným popisem účelu Bidenovy nečekané návštěvy Kyjeva. Jeho cesta se uskutečnila na pozadí toho, že šéf NATO konečně přiznal vojensko-průmyslovou krizi svého bloku, která hrozí tím, že jeho ukrajinští vazalové přijdou o ozbrojenou podporu, kterou potřebují k pokračování této zástupné války.

Pouhý den před Bidenovým příjezdem Zelenskyj v rozhovoru pro italská média prozradil, že jeho síly by mohly opustit Arťomovsk/“Bachmut“, pokud budou jejich ztráty nadále stoupat, což představuje rozhodující obrat oproti dosavadnímu „oficiálnímu narativu“, který tvrdil, že se ho budou držet za každou cenu. Pokud jde o rozhodující změny narativu, američtí a polští představitelé strávili uplynulý měsíc tím, že všechny informovali, že vítězství Kyjeva již není „nevyhnutelné“, což je mělo připravit na hrozící neúspěchy.

Mezi zahájením tohoto nově objeveného narativního trendu a Bidenovou cestou přinesl deník New York Times zprávu, že protiruské sankce Západu selhaly, načež agentura Bloomberg prokázala, že Indie fungovala jako prostředník pro nepřímé zprostředkování ruského vývozu ropy na Západ. Dvě prakticky záložní cesty ruského ministra zahraničí Lavrova do Afriky v posledních týdnech rovněž potvrdily, že jeho země zdaleka není izolovaná, neboť se těší podpoře tohoto geostrategického kontinentu.

Sled událostí, které začaly počátkem letošního roku, byl pro zlatou miliardu Západu vedenou USA zjevně nevýhodný, neboť zdiskreditoval vše, co do té doby manažeři vnímání tohoto de facto nového studenoválečného bloku tvrdili. Rusko nadále postupně získává pozice v Donbasu, jeho ekonomika ani armáda se pod sankcemi nezhroutily a globální systémový přechod k multipolaritě se od zahájení speciální operace před rokem jen urychlil.

Proto dává dokonalý smysl, proč se USA tak zoufale snažily odvést pozornost, a proto Bidenova návštěva Kyjeva, která je mainstreamovými médii (MSM) překrucována jako údajně představující jeden z nejsymboličtějších momentů od chvíle, kdy bylo Rusko nuceno zahájit poslední fázi ukrajinského konfliktu. Během jeho cesty však nebylo dosaženo ničeho hmatatelného a poměrně nepatrná ozbrojená pomoc, kterou v pondělí oznámil, zřejmě nevyžadovala jeho osobní přítomnost.

Celý důvod, proč se MSM a spojenecká konta na sociálních sítích předávkují tímto laciným „kopiem“, spočívá v tom, že dobře vědí, že jejich stranu čekají těžší dny vzhledem k vojensko-průmyslové krizi NATO, neúspěchu sankcí a pravděpodobnému ruskému dobytí Arťomovska/“Bachmutu“. Stoupenci Kyjeva naléhavě potřebují příslovečnou injekci, aby si udrželi morálku uprostřed řady hrozících neúspěchů, které se chystají postihnout zmocněnce Zlaté miliardy v nadcházející budoucnosti.

To poslední, co liberálně-globalistická elita tohoto de facto nového studenoválečného bloku potřebuje, je, aby masy ztratily naději v toto postmoderní křížové tažení, aby se tlak veřejnosti nezvýšil natolik, že by to některým zemím NATO zkomplikovalo další vysílání ozbrojené pomoci Kyjevu na úkor jejich minimálních bezpečnostních potřeb. Řetězová reakce nepříznivého vývoje, která byla popsána v této analýze, a vše ostatní, co by tak mohlo následovat, pokud se to rozvine, by nakonec mohlo změnit pravidla hry v tomto konfliktu.

Vojensko-strategická dynamika se v tomto klíčovém okamžiku konfliktu vyvíjí ve prospěch Ruska, a dokonce i ta ekonomická poté, co New York Times oznámily, že sankce Západu selhaly, takže nikdy nebyla naléhavější doba pro „fízlovský“ flám než nyní. Bidenova návštěva Kyjeva na výše uvedeném nic nezmění, ale dost možná se jí podaří dočasně odvést pozornost západních mas od toho všeho na tak dlouho, aby jejich elity mohly proti nim vyzbrojit nový soubor infovojenských narativů.

Andrew Korybko

__________________

 

 

 

Sdílet: