4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Politolog: Návštěva Bidena v Kyjevě dokazuje, že Západ je přímou stranou konfliktu na Ukrajině

Návštěvu amerického prezidenta ukrajinské metropole již okomentovali představitelé politických a vědeckých kruhů v RF, například doktor politických věd, profesor Ruské akademie věd Alexandr Gusev.

Návštěva amerického prezidenta Joea Bidena v Kyjevě dokazuje, že Západ je přímou stranou konfliktu na Ukrajině, což vede k novým dodávkám zbraní, možná i letadel, na Ukrajinu, uvedl Gusev, podle jehož názoru by na to Rusko mělo reagovat.

„Samozřejmě jde o přelomovou událost, kdy prezident velmoci, abych byl spravedlivý, přijíždí na Ukrajinu – do země, která dnes není subjektem mezinárodního práva… To znamená, že konfrontace bude pokračovat, kolektivní Západ v čele se Spojenými státy dodá těžké zbraně, včetně tanků a s největší pravděpodobností i letadel,“ řekl Gusev.

„Nejsme ve válce s Ukrajinou, natož s ukrajinským lidem. Dnes kyjevské úřady ztělesňují nástroj kolektivního Západu. Jinak by Biden neztrácel čas lety, vyjednáváním se Zelenským a tak dále. To charakterizuje spíše napjaté vztahy mezi Ruskou federací a USA. Kolektivní Západ se fakticky stal stranou konfliktu a my na to musíme reagovat,“ zdůraznil Gusev.

 

 

 

Sdílet: