29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Politik Florian Philippot vyzval k zastavení Macrona, který „vede Francii k válce“

Francouzský prezident Emmanuel Macron vede Francii k válce, protože se podřídil americkým „jestřábům“, prohlásil politik a bývalý evropský poslanec Florian Philippot.

„Macron dnes večer řekl o Ukrajině toto: „Jsme připraveni na táhlý konflikt!“ Ptal se na mínění Francouzů? Samozřejmě ne! Tento člověk podřízený americkým jestřábům nás přivede k válce, nezastavíme-li ho!“ napsal na Twitteru.

Tento týden prezident Francie prohlásil, že čas pro dialog s Ruskem o situaci na Ukrajině ještě nenastal.

V lednu Macron v rozhovoru pro španělský list El Pais uvedl, že Evropa zažívá bezprecedentní krizi kvůli konfliktu, který se rozpoutal na ukrajinském území.

Macron dále prohlásil, že evropské státy zažívají v dané etapě krizi a únavu spolu se ztrátou kolektivních orientačních bodů. Upozornil rovněž na to, že radikálnost a demagogie mají mnohem větší vliv na lidi, protože slibují „navrácení kontroly.”

„Existuje bezprecedentní krize, poněvadž se (konflikt) vrací na kontinent. Ekonomický model je mocně ovlivněn přímými a nepřímými následky tohoto konfliktu. Odpovědí na to je Evropa suverénní z ekonomického, technologického a vojenského hlediska. Jinými slovy skutečně silná Evropa,” zdůraznil politik.

 

 

 

Sdílet: