4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Zuckerberg představil novou funkci Instagramu

Platforma sociálních médií představila „kanály“ – inovaci upravenou v roce 2015 jejím konkurentem Telegram

Instagram společnosti Meta spustil novou funkci „kanály“, která umožňuje tvůrcům sdílet aktualizace textu, videí a fotografií se všemi jejich sledujícími. Generální ředitel Mark Zuckerberg ve čtvrtek na Facebooku sdílel odkaz na svůj vlastní kanál.

Zuckerberg ve svém příspěvku uvedl, že jeho vlastní kanál je místem, kde bude sdílet „ novinky a aktualizace o všech produktech a technologiích, které v Meta budujeme. “ Prozradil také, že funkce kanálů bude představena na “ Messenger a Facebook v nadcházejících měsících. 

Podobná novinka pro uživatele je již léta jednou z ochranných známek aplikace pro zasílání zpráv Telegram.

Samostatné prohlášení zveřejněné na webových stránkách Meta téhož dne vysvětlilo, že nový „ veřejný nástroj pro zasílání zpráv one-to-many “ umožňuje tvůrcům „ přímo komunikovat se svými následovníky ve velkém měřítku. 

Zatímco tvůrce může publikovat obsah, sledující kanálu na něj mohou pouze reagovat a hlasovat v anketách.

Technologický konglomerát uvedl, že v blízké budoucnosti budou přidány další funkce, včetně „ možnosti přivést do kanálu dalšího tvůrce, aby prodiskutovali nadcházející spolupráci nebo crowdsourcingové otázky pro „zeptejte se mě na cokoliv“ .

Meta uvedla, že umělci smíšených bojových umění Gilbert Burns a Mackenzie Dern, stejně jako mediální osobnost a podnikatel Josh Richards, patří k těm, kteří založili své vlastní kanály na Instagramu v první den, kdy byla funkce zpřístupněna.

Mateřská společnost Instagramu vzbuzuje zájem tím, že dodává, že místa jsou v současné době „ omezená “ a kdokoli, kdo má zájem, se může přihlásit, aby byl „ zvažován pro včasný přístup“. 

Tvůrci mají také možnost udržovat kanál, který je otevřený pouze pro platící odběratele.

Pokud kanál porušuje jakékoli zásady Meta, uživatelé Instagramu mohou nahlásit jak kanál samotný, tak „ konkrétní obsah sdílený v kanálu. “ Gigant sociálních médií varoval, že má „ nástroje a recenzenty, kteří mu pomohou “ takový obsah vyhledat a odstranit.

Aplikace pro zasílání zpráv Telegram odhalila veřejné kanály již v září 2015, přičemž tato funkce je od té doby stále populárnější. Celebrity, politici i média používají kanály telegramu k šíření svých zpráv.

 

 

 

Sdílet: