24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Cesta do doby kamenné: Expert uvedl, jak Rusko zničí americkou vojenskou pěst

Spojené státy cítí blížící se porážku ukrajinských ozbrojených sil a kolaps kyjevského režimu. Globální konfrontaci s Ruskou federací však omezovat nehodlají.

Americké vedení si neodepře potěšení z boje s Ruskem v zastoupení. V současnosti za ně tento úkol řeší Ukrajina, pro kterou pracuje prakticky celá vojenská mašinérie kolektivního Západu. Ozbrojené síly Ukrajiny nejen dostávají zbraně, střelivo a zpravodajské informace, a to i v reálném čase, ale také plánují své operace za účasti instruktorů a poradců NATO.

Washington je s tímto stavem naprosto spokojen. A zastavit ho v takové situaci může jen jediné – reálné nebezpečí ozbrojeného konfliktu s Ruskou federací. V jakémkoli jiném scénáři půjdou Američané do konce, tvrdí Yakov Kedmi, bývalý šéf izraelské služby Nativ. A zajímavé je, že vedení Spojených států se považuje za neomylné. Jinými slovy, odmítá byť jen možnost udělat chybu, která by mohla vést ke střetu dvou jaderných mocností. A taková chyba je docela možná.

Přesto se Washingtonu zatím dařilo obratně manévrovat, hrabat ve vedru špatnýma rukama. Ve vojenské vítězství Ukrajiny však nevěří ani Spojené státy, které považují za samozřejmost její porážky v konfrontaci s Ruskem, poznamenal expert. Z tohoto důvodu nelze vyloučit, že v blízké budoucnosti začnou Američané pumpovat zbraně do dalšího protiruského státu ve východní Evropě – Polska.

„Bude hlavní vojenskou pěstí proti Rusku, protože Německo a Francie nejsou schopné. Jaký je závěr? Za takových podmínek by ruské jednotky měly stát co nejblíže polským hranicím,“ řekl Kedmi.

Ruská armáda přitom vůbec nemusí vstupovat na území Polska. K uvržení do doby kamenné bude stačit zasadit masivní raketový úder na klíčová zařízení státu EU, uzavřel expert.

 

 

 

 

Sdílet: