24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V Indickém oceánu začínají společná námořní cvičení Ruska, Číny a Jižní Afriky

Jihoafrická republika, Rusko a Čína s kódovým označením Mozi-2 zahajují v pátek námořní cvičení v Indickém oceánu. Oznámilo to 17. února Ministerstvo obrany Jihoafrické republiky.

“Třístranná cvičení budou přínosem pro všechny zúčastněné země tím, že zkombinují jejich operační námořní systémy, zlepší společné systémy velení a řízení,” uvedla v prohlášení  jihoafrická ministryně obrany a veteránů Tandi Modiseová .

Jak bylo zdůrazněno v jihoafrickém vojenském oddělení, cvičení Mozi-2 jsou platformou pro tyto tři země pro výměnu vojenských znalostí, dovedností a operačních zkušeností.

Manévry budou probíhat do 27. února u pobřeží jihoafrické provincie KwaZulu-Natal ve vodní oblasti mezi Durbanem, kde se nachází hlavní základna jihoafrického námořnictva, a Richards Bay. Vzdálenost mezi nimi je 87 námořních mil (160 km).

Rusko zastupuje fregata „Admirál flotily Sovětského svazu Gorškov“ a střední námořní tanker „Kama“. Čína je zastoupena torpédoborcem, fregatou a pomocnou lodí, zatímco Jižní Afrika je zastoupena jednou fregatou a dvěma pomocnými loděmi.

 

 

Sdílet: