1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Žádné globální oteplování: Podle dat NOAA, již osmý rok pokračuje globální ochlazování

Podle nejnovějších údajů amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) za poslední desetiletí nedošlo k žádnému „globálnímu oteplování“.

Namísto toho globální ochlazování pokračuje již osmý rok po sobě! Satelitní údaje NASA uvádějí pokles průměrných globálních teplot o 0,11 °C v přepočtu na desetiletí během posledních osmi let a pěti měsíců.

Emise CO2, ať už přírodní nebo způsobené člověkem, nepřivádějí svět do „existenční krize“ globálního oteplování, jak tvrdí klimatičtí alarmisté.

Přes 475 miliard tun emisí CO2 vypuštěných člověkem do zemské atmosféry, za poslední desetiletí stále neexistuje žádný důkaz, že globální oteplování existuje, nebo že „ukončí planetu v podobě, jak ji známe“.

Efekt skleníkových plynů není jediným hnacím motorem globálních teplot a emise CO2 neukončí svět

Ukazuje se, že samotný efekt skleníkových plynů (pozorovaný jen v malém měřítku) nelze rozšířit na celou planetu. Existuje mnoho matoucích faktorů v klimatu, počasí a ekologii, které udržují efekt skleníkových plynů v rovnováze.

Nepředvídatelnost sezónních vzdušných mas, mořských proudů, tektonické aktivity, fotosyntézy a sluneční aktivity jsou velké matoucí faktory, na které se zapomíná, když se alarmisté globálního oteplování zaměřují jen na CO2 a skleníkový efekt.

Programy modifikace počasí a geoinženýrství mohou být také použity k manipulaci s přírodními procesy, povětrnostními vzory a teplotou, čímž se zkreslují údaje o celkové teplotě. Samozřejmě neexistuje spolehlivý způsob, jak přesně změřit teplotu Země, protože v atmosféře, na zemi a v oceánech se momentálně vyskytuje velké množství proměnných.

Co však víme, je to, co můžeme cítit v našich vlastních regionálních klimatických podmínkách ze sezóny na sezónu.

Například severovýchod USA momentálně zažívá rekordně nízké teploty. Na vrcholu hory Mt. Washington ve státě New Hampshire byla právě zaznamenána rekordně nízká teplota -43 stupňů Celsia s pocitovou teplotou -77 stupňů Celsia.

Rekordní masa sibiřského vzduchu pokryla během vánočního týdne skoro celé Spojené státy a přinesla téměř rekordní minima až na Floridu. Dokonce i média strašící globálním oteplováním informovala o rekordních arktických teplotách na severovýchodě USA, přičemž se objevily zprávy, ve kterých se uvádělo:

„Arktická epidemie láme rekordy na severovýchodě. Na jihu USA bylo téměř rekordní minimum hurikánů během hurikánové sezóny 2022.“

„Ověřovatelé faktů“ šíří neopodstatněný strach z globálního oteplování a ignorují trendy ochlazování

Korelace nerovná se příčinná souvislost. Úrovně CO2 jsou lehkomyslně korelovány s minulými trendy oteplování, ale znaky ochlazování jsou ignorovány.

Když se s rostoucími hladinami CO2 vracejí cykly ochlazování (jak to bylo pozorováno za posledních osm let), celá teorie o takzvaném globálním oteplování v důsledku nárůstu CO2 ztrácí svou důvěryhodnost.

Samozřejmě, „ověřovatelé faktů“ údaje o globálním ochlazování za poslední desetiletí rychle zamítly. Nejnovější „ověření faktů“ ze 3. února to však bude mít s přetlačováním podvodu o globálním oteplování o něco obtížnější.

Ověřovatelé faktů nyní tvrdí, že osmileté údaje o globálním ochlazování „nejsou trendem“, a že bychom se měli připravovat na konec planety. Podle nich „osm chladnějších let nelze extrapolovat na vyvození závěrů o dlouhodobém globálním oteplování“.

Kontroloři faktů dále tvrdí, že osmileté údaje o globálním ochlazování nemění celkovou trajektorii globálního oteplování za posledních několik desetiletí.

Mohou sice extrapolovat údaje za několik desetiletí, aby „dokázaly“ svou teorii a prodaly svůj příběh ve prospěch globální elity, ale nedokážou rozpoznat trendy ochlazování a proč jsou výkyvy teplot součástí většího cyklu, který je mimo dosah člověka.

Závěr

Pokud by neexistovala globální ekonomická agenda, kterou chtějí globalisté realizovat, neměli bychom ani důvod obávat se zvyšujících se teplot.

Samozřejmě, veškerý strach a panika je šířena pávě proto – motivovat vlády, aby se přidržovaly globální agendy prospěšné jen pro pár vyvolených „elit“, které ve světě vytvářejí různé umělé krize.

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: Natural News

 

 

Sdílet: