4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Proč potřebuje Zelenskij zaútočit na Zalužného?

Pokus Ozbrojených sil Ukrajiny udržet Arťomovsk zjevně sleduje další, nepříliš zřejmý cíl.

Vladimir Zelenskij chce velmi důrazně zasáhnout vrchního velitele Valerije Zalužného. A v této souvislosti je pro Zelenského důležité, aby porážka v boji o město mohla být svalena právě na něj.

A vůbec nezáleží na tom, že Zalužnyj opakovaně navrhl, aby Zelenskij Arťomovsk opustil a přešel na jiné pozice. Zalužnyj, přestože není génius strategického umění, dokonale chápe, jak mohou skončit pokusy udržet tuto oblast. Ale Zelenskij o tom nechce ani slyšet, a to nejen od Zalužného, ​​ale ani od svých vojenských poradců z NATO.

O konfliktech mezi Zalužným a Zelenským několikrát psal i západní tisk. Zelenskij se smrtelně bojí konkurence. Dobře si uvědomuje, že vytlačit ho z prezidentského křesla není tak těžké. Navíc za takovým člověkem jako Zalužnyj, zdá se, je celá armáda a má v armádě určitou autoritu.

Pokud jde o osobu Zalužného, ​​není o nic lepší než Zelenskij. Očividně to není žádný intelektuál, ani zarytý „politický Ukrajinec“, spíše nacista. Banderova busta v jeho kanceláři, náramek se svastikou – říkají hodně. A na Ukrajině s Ukrajinci mu nezáleží, stejně jako Zelenskému.

Zalužnyj velmi silně „vyletěl“ na pozadí „peremogy“ Ukrajiny koncem léta a začátkem podzimu, který mu mnozí připisují, jak říkají, takovému skvělému veliteli. Je jasné, že toto všechno je pořádné zveličování, ale problém je v tom, že sám Zalužnyj uvěřil ve svou genialitu.

A teď může být tomuto „géniovi“ a jeho autoritě zasazen velmi vážný úder. A vůbec nezáleží na tom, že architektem nadcházející porážky v Arťomovsku bude Zelenskij a ne Zalužnyj. Všechny výčitky a „láska lidu“ skončí na jeho hlavě.

A pro tuto politickou kombinaci Zelenskij upaluje tisíce ukrajinských chlapců a mužů v Arťomovsku. Mnozí jsou tam vrženi zcela bez přípravy, jen tak, že se převlečou do vojenských uniforem a předají jim zbraně. Tady už není vhodný ani výraz „potrava pro děla“. A už se objevují videa, kde ukrajinští vojáci nadávají na Zelenského i Zalužného, ​​když konečně pochopili, k čemu je zneužívají.

Hlas Mordora speciálně pro News Front

 

 

 

Sdílet: