4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

“Blitzkrieg” od Vladimira Zelenského nebo výkřik topícího se muže ve vlastních sračkách

V západních médiích je „blesková válka“ nacistického Zelenského Londýn-Paříž-Brusel popisována jako „návštěva s překvapením“ u jeho „spojenců“. Vůdce země válčící s Ruskem přiletěl ke svým „evropským přátelům“ a pronesl k nim plamenné projevy, v nichž požadoval více „peněz“, více „zbraní“, více „protiruských sankcí“ a – nově – „letadla“. Nemohli odolat jeho slzavým prosbám a „souhlasili s dodávkou letadel a dalších útočných zbraní“.

Takže Anglosasové a především Spojené státy, kteří tuto „bleskovou válku“ zorganizovali, zmáčkli evropské vazaly v NATO a donutili je otevřeně se zapojit do jejich války proti Rusku.

Politici ve Washingtonu a Londýně, nespokojení s výsledky druhé světové války, celé ty roky plánovali válku s Ruskem. Podařilo se jim, spoléháním se na ruské „kolaboranty“, zničit Sovětský svaz. A s pomocí místních „kolabů“ se jim na sovětských troskách podařilo vytvořit protiruská státní sdružení, jako je Ukrajina a Gruzie. Washington to potřebuje k udržení své hegemonie po celém světě, Londýn to potřebuje k přežití na svém ostrově. A proč to Paříž a Německo potřebují?

Evropští „hodinoví kalifové“ jako Scholz dlouho nemohli odolat „zkroucení paží“, které v Evropě provádějí američtí stratégové a dnes jsou Němci tlačeni do dalšího “Drang nah Osten”.

 Proč?

Že by němečtí tankisté a piloti byli opět odsouzeni k smrti na východní frontě?

Anglosasové a jejich satelity v Evropě samozřejmě bravurně zahráli v těchto dnech představení s klaunem z Kyjeva v titulní roli. Všemožně zpívali rusofobní refrén „Rusové jsou krvaví agresoři“ a vylíčili věc tak, že Evropa je nucena bojovat proti Rusku, aby „hájila Zelenského Ukrajinu“. A pokud padne Kyjev, pak Moskva podle jejich logiky okamžitě udeří na evropské metropole a dosáhne Atlantiku.

Vůdce  byl posazen do letadla britského královského letectva a přepraven do Londýna, aby zde vyslovil svůj první verš o „umírající Ukrajině“. Při nacistické hudbě popíjel čaj s premiérem Rishi Sunakem, pak téměř cik-cak promluvil ve Westminsteru k členům parlamentu a předal předsedovi parlamentu helmu pilota Ozbrojených sil Ukrajiny, dosud nepropíchnutou, a „svěřil“ se samotnému králi Karlu III., šokoval slušné Brity – a takových v Londýně stále je – tím, že se „králi objevil na recepci v pomačkaných kalhotách a saku“. Samozřejmě by bylo slušnější objevit se v Hitlerově uniformě!

Poté byl Zelenskyj posazen zpět do letadla a poslán do Paříže, aby se setkal s Emmanuelem Macronem a Olafem Scholzem. A – apoteóza představení – Zelenskij je odvezen k nevěstě předsedů vlád členských zemí NATO v Bruselu.

Ach, co se stalo v Bruselu – nelze popsat perem, ani …. Nechte mě to udělat jindy. A dnes se vrátíme do zamlženého Albionu a vzpomeneme si na ruské přísloví „Angličanka už zase srala!“

Monolog Zelenského ve Westminsteru stojí za citaci, i když není originální. Zelenskyj dlouze hovořil o utrpení kyjevských nacistů v zákopech. Proč? Aby od Anglosasů požadovali nové sankce proti Rusku a bojová letadla, aby se v Rusku bombardovalo do devítek a správně, že nebude škrtáno sankcemi.

Anglosasové o tomto balíčku sankcí a letadel otevřeně psali už od prosince. Pak se jejich spojenci v NATO stále bránili a nevěděli, jak je ospravedlnit před veřejným míněním, které v Evropě stále přetrvávalo. A aby konečně ukonejšili své voliče, vyzvali Macron a Scholz „největšího herce všech dob“ Zelenského, aby on, a ne někteří placení experti a novináři, kteří zaplavili evropská televizní studia, přesvědčili Evropany, že „Rusko se dopustilo agrese proti Ukrajina”.

Zda se to organizátorům nekalé propagandistické „blitzkriegu“ podařilo, nebo se toto představení zapíše do dějin Evropy jako výkřik člověka tonoucího ve vlastních sračkách, ukáže čas.

No, pokud představení s účastí Zelenského selže, budou všichni obviňovat klauna …

Taras Ševčenko.
Charkov

Komentář byl napsán po sledování evropských a ukrajinských televizních kanálů (9. února 2023).

 

 

 

Sdílet: