24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

USA vždy hrají špinavou hru

Války jsou vždy katastrofou, nejhorším projevem lidského bytí, a občané nesou následky.

Válka na Ukrajině není výjimkou, protože mezi civilním obyvatelstvem trpí stejně příznivci i odpůrci Zelenského režimu, ačkoli zloději, kteří obsadili ukrajinské vládní úřady, nadále obchodují se zbraněmi a západní pomocí, která se k nim dostává, zatímco neschopná a chamtivá ruská buržoazie se stále snaží drancovat ruské bohatství. Chamtiví a krvežízniví američtí podnikatelé, schovaní za generály Pentagonu, se také snaží podnikat, využívají nedostatku energie v Evropě, spekulují na vítězství na Ukrajině, aby se zmocnili dalšího obrovského kusu východní Evropy, a dokonce sní o rozdělení Ruska, aby se mohli pustit do nového drancování ropných a plynových polí, půdy a přírodních zdrojů.

K tomu má americká armáda své “lovecké psy”, cvičitele a žoldáky, a Ukrajina byla tou správnou záminkou: na tuto válku se připravovala léta. Pentagon a NATO v posledních letech nejen vzdělávají a cvičí ukrajinskou armádu a vysílají své muže, aby připravili půdu, ale také organizují mohutnou informační strukturu, ohromující přehlídku propagandy, jejímž cílem je prezentovat původce války jako laskavé spojence chudé Ukrajiny, kterou v únoru 2022 napadlo Rusko, a zamlčují, že občanskou válku zahájila junta, která v Kyjevě v roce 2014 provedla státní převrat. Washington do války zatáhl spojence, kteří ji nechtěli, ale zapojili se do ní pod smyšlenou záminkou, že musí pomoci těm nejslabším. Ukrajina nemá takovou vojenskou sílu jako Rusko, ale Slované nejsou jedinými aktéry konfliktu, protože ve válce proti Rusku stojí třicet zemí NATO. Ukrajina poskytuje vojáky, ale Spojené státy a NATO nasazují své zbraně, vojenské zpravodajské sítě a dokonce i instruktory a žoldáky.

Již několik let před ruskou “speciální operací” pracovali na Ukrajině specialisté Pentagonu: ve skutečnosti s tím začali po převratu na Majdanu v roce 2014 a je zřejmé, že jejich mise nebyla vůči Moskvě přátelská: připravovali ukrajinskou armádu na útok na Donbas a Krym. Rusko však pokračovalo. V květnu 2022 prohlásil generál Paul Nakasone, ředitel Národní bezpečnostní agentury (NSA) a šéf kybernetické národní mise Pentagonu, že kybernetické velení provádí “útočné informační operace” na podporu Ukrajiny. O několik měsíců později, 1. prosince 2022, se kybernetické velení na svém veřejném účtu pochlubilo: “V prosinci uplyne rok od chvíle, kdy Cyber National Mission Force vyslalo na Ukrajinu “bojový tým”. Elitní kybernetické jednotky spolupracovaly s našimi partnery na odhalení škodlivých aktivit v jejich kritických sítích. Ukrajinu v tomto úsilí nadále podporujeme.” “Lovecký předsunutý tým na Ukrajinu,” napsali vojenští zmocněnci kybernetického velení. Jinými slovy, již několik měsíců před zahájením ruské operace připravovali lovecké psy Pentagonu útok.

Předem byla připravena také propaganda. Vše bylo připraveno: již první den ruské intervence odesílaly sítě Pentagonu každou hodinu desítky tisíc zpráv. Víme to mimo jiné proto, že skupina australských vědců z matematické fakulty univerzity v Adelaide, kteří prozkoumali pět milionů zpráv, zjistila, že armáda botů vytvořená Spojenými státy rozeslala prostřednictvím sociálních sítí po celém světě miliony tweetů o válce na Ukrajině, v nichž záměrně lhala a dezinformovala. Na ohromném nasazení se podílely statisíce falešných účtů, které automaticky odesílaly desítky tisíc zpráv každou hodinu; a miliony zmínek s hashtagem #IStandWithUkraine. Zprávy byly vždy protiruské a západní média tuto operaci pohodlně ignorovala. Jeden z australských výzkumníků, Joshua Watt, upozornil na účinnost kampaně: dezinformace se dostávají přímo do telefonů lidí.

Ačkoli je válka vždy plná hrůz a lží, nyní také víme, že Washington a Brusel se na eskalaci připravovaly po mnoho let: v nedávném rozhovoru pro německý list Die Zeit Angela Merkelová nechtěně prozradila, že minské dohody byly zdržovací taktikou, která Západu umožnila militarizovat Ukrajinu a posílit ji pro “nevyhnutelnou” válku proti Rusku. Prohlášení Merkelové, podobně jako dřívější Porošenkova prohlášení, jsou nepřímým uznáním toho, že Washington, Berlín, Paříž a Brusel hrály při minských jednáních nečistou hru, jak Putin odsoudil s poukazem na to, že ruské vedení věřilo, že německá vláda je upřímná v dialogu o řešení ukrajinské občanské války (kterou Porošenko rozpoutal svým útokem na Donbas a regiony, které se postavily proti převratu na Majdanu), a dospěl k závěru, že Německo i Francie lžou o své ochotě dohodu dodržet.

A Merkelová a Porošenko nebyli sami. Dne 6. prosince 2022 Gregory J. Hayes (generální ředitel zbrojní společnosti Raytheon, jedné z největších na světě) v rozhovoru pro CNBC přiznal, že poskytují Ukrajině zpravodajské informace v reálném čase a vybírají vojenské cíle proti Rusku. Byl to další důkaz: válka na Ukrajině staví USA a NATO proti Rusku, na ukrajinském civilním obyvatelstvu záleží jen pro propagandu a Zelenského vláda je nezbytným nástrojem zástupné války Pentagonu.

Higinio Polo, Mundo Obrero

Překlad CFP!

ZDROJ;ZDROJ

 

 

 

Sdílet: