10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ruské požadavky: OSN musí vyšetřit zločiny USA proti lidskosti

Vzhledem k tomu, že EU volá po mezinárodním tribunálu proti Rusku, vyzval ruský předseda parlamentu OSN, aby vyšetřila zločiny proti lidskosti spáchané USA.

EU, která v současnosti volá po mezinárodním tribunálu proti Rusku kvůli údajným válečným zločinům na Ukrajině, nikdy takovou výzvu proti USA, které vedou nezákonné války, páchají válečné zločiny a vraždí stovky tisíc civilistů základ lží. Šéf ruského parlamentu nyní vyzval OSN, aby vyšetřila zločiny USA proti lidskosti. Informovala o tom ruská tisková agentura TASS a já jsem zprávu TASS přeložil .

Začátek překladu:

Volodin vyzývá OSN, aby vyšetřila americké zločiny proti lidskosti

Předseda Dumy připomněl, že při invazi Washingtonu do Iráku zemřelo půl milionu civilistů kvůli falešnému obvinění, že Irák vyrábí zbraně hromadného ničení.

Vjačeslav Volodin, šéf Dumy, řekl, že OSN by měla vyšetřovat americké zločiny proti lidskosti. Poslanec to napsal v neděli na svém kanálu Telegram.

Připomněl, jak ministr zahraničí Colin Powell na zasedání Rady bezpečnosti OSN před 20 lety obvinil Irák z výroby zbraní hromadného ničení. Jako důkaz předložil americký ministr zahraničí zkumavku obsahující „bílou látku“, což vedlo Washington k útoku na Irák bez povolení OSN použít sílu.

Volodin dodal, že politici, kteří dotyčná rozhodnutí učinili, by měli být potrestáni za zničené osudy a destrukci státu. Předseda Dumy připomněl, že invaze Washingtonu do Iráku zabila půl milionu civilistů, popravila prezidenta a zničila zemi. Washington nebyl nikdy hnán k odpovědnosti, ačkoli Powell sám přiznal, že scéna se zkumavkou byla podvod, zdůraznil Volodin. Dodal, že celá politika USA a kolektivního Západu je založena na lžích a jako příklad uvedl „nerozšiřování“ NATO a dohodu z Minsku.

Na zasedání Rady bezpečnosti OSN 5. února 2003 předložil tehdejší ministr zahraničí USA Colin Powell důkaz o zbraních hromadného ničení v Iráku, lahvičku s bílým práškem, která údajně obsahovala vzorky chemických zbraní nalezených v Iráku, o nichž řekl, že šlo o armádu. operace proti Iráku oprávněná. Tento důkaz se ukázal jako nepravdivý.

konec překladu

Thomas Röper

___________________

 

 

Sdílet: