29. 5. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Generál z kanceláře Pavel se válí v důchodu od 56 let, těm, kteří dřou, ordinuje odchod v 68 létech!

A v kolika šla do důchodu jeho politručka soudružka manželka Eva? Jaký přínos byla její politrucká angažovanost pro českého občana? Nebo snad generál otevřeně posílá výsluhy na pomoc Ukrajině, když to vynucuje od těch nejchudších přes státní účet?

Co kdyby šel příkladem a co si nahrabal, poslal na Ukrajinu jako VELKÝ VŮDCE? Ptají se lidé v Černoušku?

Do roku 2018 byl pouze úředník v kanclu.

 V letech 2007–2009 byl zástupcem vojenského představitele České republiky při Evropské unii v Bruselu a následně v letech 2010–2011 zástupcem České republiky na Vrchním velitelství spojeneckých sil v Evropě u belgického Monsu. A stal se prvním odborným poradcem generálního tajemníka Jense Stoltenberga. Do roku 2018. V 56 létech (rok 2018) byl prací strašně unaven.

Datum narození: 1. listopadu 1961

13. 9. 2018 na Aktuálně.cz

Petr Pavel (56) odchází do důchodu

Český voják, hodností armádní generál. Do června byl předsedou vojenského výboru v NATO, což je nejvyšší vojenský post v alianci. Předtím byl v letech 2012 až 2015 náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky.

Petr PavelTímto dnem odcházím nejenom do vojenského, ale jak jsem se dozvěděl, tak i starobního důchodu.

Vojáci mají nový systém platů, generál má základ 100 tisíc

Dále výše příspěvků byla od 9000 do 21 000 korun měsíčně, nejvyšší připadá náčelníkovi generálního štábu a předsedovi Vojenského výboru NATO.

Podle armádních regulí navíc každý, kdo odejde z armády nejméně po patnácti letech a nebyl vyhozen, získá odchodné až šestinásobek hrubého platu. U generálů tak může odchodné dosahovat až 200 tisíc korun.

Takže tento generál, co se léta válel ve štábu, je hrdinou chudých českých občanů, kterým vykládá, jak je správné utrhovat si od úst a jít do důchodu v 68 létech. Ten český a moravský volič je geniální…

Plat budoucího prezidenta

Prezident v současné době pobírá měsíčně 341 200 korun. To je o téměř 39 tisíc více než loni, od ledna totiž politikům v Česku platy vzrostly. To ale není všechno, nárok má i na víceúčelovou paušální náhradu. Ta letos dosahuje 235 200 korun měsíčně a použít ji může například na reprezentaci, administrativní práce nebo odbornou literaturu. Plat hlavy státu přitom sice podléhá zdanění, neodvádí se z něj ale zdravotní a sociální pojištění.

Pak začne pobírat měsíční rentu, která je 50 tisíc korun. Ty mu bude stát vyplácet pravidelně až do konce jeho života. Doživotní renta ale není z finanční stránky jediné, na co má prezident po odchodu z funkce nárok. Kromě toho ještě měsíčně pobírá dalších 50 tisíc korun jako víceúčelovou paušální náhradu, která kryje zejména nájemné kanceláře nebo odměnu pro asistenta.

Matěj Stropnický:

prezident Eskalátor. Petr Pavel, “světový diplomat”, ještě nesložil slib a už stihl naštvat Čínu (potlesk v liberálních kruzích). Vzápětí oznámil, že Ukrajina patří do NATO (liberální kruhy vstávají nadšením ze židlí), pokračoval tím, že pro něj nejsou tabu ani dodávky stíhaček (přitom to včera odmítl i prezident Biden, liberální kruhy skandují střídavě diplomat a hrdina) a uzavřel, že vlastně pro zbrojní dodávky z jeho pohledu neexistují “téměř žádné limity” (první řady omdlévají blahem, zvláště “novináři”). Naštěstí neumí tu válku vyeskalovat sám. Bude na ni ale tlačit a zřejmě bude eskalátorem-průzkumníkem i tehdy, když budou Spojené státy ještě zdrženlivé. Billboardy nelhaly.

 327174823 711416873842411 1001659284533686501 n 72d35
Prostě pan generál a vojenská čest je něco tak vzdáleného, jako sluneční soustavy pro obyvatele planety Země.

Jediní v NATO

Z dřívějška lze dohledat a to byly poloviční platy: podle analytika Jana Eichlera, který pracuje v Ústavu mezinárodních vztahů, je česká armáda jedinou z evropských zemí Severoatlantické aliance, kde odchod z armády je tak lukrativní. “V evropských armádách NATO je to tak, že voják má nárok na výsluhový příspěvek, ale v plném rozsahu jenom potud, pokud jde do soukromého prostoru. Pokud odchází do státního sektoru, nesmí jeho výsluhový příspěvek a nový plat přesáhnout plat který měl, když opouštěl armádu,” řekl Právu Eichler. Dodal, že pokud má bývalý voják na novém místě ve státní sféře menší plat než měl, tak se mu srovnává do výše jeho původního platu z peněz na výsluhový příspěvek.

Ale co jste si zvolili, to máte. Bohužel za “inteligentní voliče” budeme trpět všichni.

Související důkazy: Penze podle prezidenta. Za Pavlem stojí matador Bezděk …

Petr Pokorný

 

 

Sdílet: