3. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Další dezinformační špína a lži na SEZNAMU.cz pod taktovkou presstituta Lukáše Valáška

Kontroversní majitel Ivo Lukačovič provozuje jeden z největších dezinformačních webů v České republice SEZNAM.cz. Zpravodajství na tomto webu se prezentuje, jako objektivní, ale opak je pravdou. Lži, dezinformace a dehonestace se jen v článcích hemží.

Foto: Ivo Lukačovič, zdroj Seznam.cz

Pikantní je, že zpravodajství na tomto webu není v hledáčku Rakušanova ministerstva, přestože šíří dezinformace takového rázu, že je to až do nebe volající. Dokonce se tento web neštítí prezentovat jako bojovník proti dezinformacím.

Poslední článek pod názvem:  Do kampaně vstoupily dezinformační weby. Nahrávají Rusku a Babišovi (SeznamZprávy.cz 19. 1. 2023)  od presstitutů Lukáše Valáška a Kristýny Cirokové je toho zářným důkazem!

V tomto článku je tolik lží a napadání seriózních zpravodajských portálů, že je to až zarážející. Může se vloudit chyba, že občas se vyskytne neověřená informace, ale to co předvedla tato dvojice je opravdu výkvět žumpy.

Jeden z autorů „suspendovaný novinář“ Lukáš Valášek dříve z Bakalova mediálního impéria, kde již také šířil na Aktuálně.cz a Hospodářských novinách své lživé výtvory, nakonec skončil jako dezinformační hvězda právě v dalším dezinformačním bulváru Seznam Zprávy.

Foto: Lukáš Valášek, zdroj Seznamzpravy.cz

Další zajímavostí je, že se prezentuje jako investigativní novinář  a chlubí se jakýmisi nikým neuznanými pseudonovinářskými oceněními.

V předmětném článku o údajných dezinformačních webech, krom jiných lží, se věnuje i našemu webu INFOKURYR.cz, což ale asi neměl vůbec dělat, protože zde si rozeberme jeho lži a dezinformace poskytnuté veřejnosti.

Každý čtenář si je může obratem ověřit a tím usvědčit tohoto presstituta z manipulace a dokonce i podpory ruské propagandy a nemusí mít k tomu ani vědomosti investigativní žurnalistiky, které tito presstituti poněkud postrádají , ač se jako investigativní novináři  představují.

Tak se podíváme na to, co vyplodili za lži

Odstavec, který se týká našeho webu:

——————

Stejné video s bývalým vojenským prokurátorem šíří i web Infokurýr.cz. Už dříve novináři zjistili, že za ním stojí suspendovaný pravoslavný kněz Eugen Freimann, kterého zároveň platí český stát – jako probačního úředníka vykonávajícího dohled nad odsouzenými. Web Freimann ovládá pomocí falešné novinářské asociace, která navazuje na práci podobné organizace, za níž stála KGB.

Infokurýr vydal v úterý článek s titulkem „Válka agentů – Pávek vs. Bureš“, v němž porovnává komunistickou minulost obou kandidátů. A dochází k závěru, že „zatímco u Bureše šlo především o to, jak zabránit šmelinám a úplatkům, v případě Pávka šlo doslova o život“.

Na sociálních sítích některé předchozí příspěvky Infokurýru měly zásah v řádech stovek tisíc lidí.

——————-

1.První dezinformace o bývalém vojenském prokurátorovi  již odhaluje renovovaný český advokát a můžete si ji přečíst zde  v tomto článku Dezinformace v tažení proti dezinformacím na SeznamZprávy.cz, kde je lež a dezinformace této dvojice odhalena.

2.Druhá dezinformace kde napadá duchovního Eugena Freimanna a uvádí o něm, že je suspendovaný kněz bere peníze od státu coby probační úředník a ovládá INFOKURYR.cz pomocí falešné novinářské asociace, což již dříve zjistili novináři. Ty novináře, který to již dříve zjistili záměrně neuvádí, jedná se totiž jen o Valáška, ale to nemůže tak napřímo napsat, tak vše zaobalí do jakoby profesního sloganu  „už dříve novináři zjistili“,  a protože ty lži právě psal Valášek, tak jsme již dříve na to reagovali: Tunelář Bakala- Economia- Presstituti Jelínková a Valášek-lži a dezinformace-kdo tomu vlastně vládne?!

Na vysvětlenou: Duchovní Freimann odešle v září 2013 z České pravoslavné církve spolu s dalšími duchovními z důvodu, že tuto církev ovládli agenti StB napojení na vlivové ruské podnikatele a zpravodajské služby v době totality. Duchovní přešli pod Pravoslavnou církev Ukrajiny a hned po jejich odchodu se proti jejich duchovnímu vůdci Freimannovi rozpoutala mediální kampaň za pomocí podobných presstitutů, jako je Valášek a Ciroková. Upozorňujeme, že  Freiman nebyl již členem České pravoslavné církve, přesto ho prohlašovali za suspendovaného a vytvářeli pro média jakási potvrzení, které se později u soudu, který vedl duchovní proti vydavatelství MAFRA a.s. prokázala jako nevěrohodná.  Divné, že si to Valášek a spol. nezjistili? Copak není investigativní novinář, jak o sobě rád tvrdí? Valášek a Ciroková přitom pocházejí z Babišovo líhně MAFRA a.s., kde praktikovali své novinářské dovednosti a tam se asi právě neučili lhát a dezinformovat. 

Zdroj si každý může dohledat zde Duchovní mise Pravoslavné církve Ukrajiny v České republice pod omoforem Konstantinopolského patriarchy kde se krom jiného uvádí:

V roce 2013 po abdikaci metropolity Kryštofa na pražský arcibiskupský stolec vypukl v Pravoslavné církvi v českých zemích rozkol a samozvané vedení církve se odklonilo od kanonického společenství s pravoslavnou věroukou, přestalo dodržovat kánony a ustanovení sv. Otců. Za podpory Ruské pravoslavné církve suspendovali kněze věrné českému pravoslaví a Konstantinopolskému patriarchovi bez jakéhokoliv kanonického soudu. Jejich veškerá nekanonická jednání byla následně patriarchou konstantinopolským Bartolomějem prohlášena za neplatná. Obětí jejich pronásledování se stal i jediný český odborník na kanonické právo pravoslavný duchovní z Teplic otec Eugen S. Freimann, který taktéž byl bez jakéhokoliv církevního soudu prohlášen těmito promoskevskými  pučisty, kteří ovládli celou českou pravoslavnou církev, za suspendovaného a zvláště byl skandalizován lživými informacemi o jeho osobě, za pomoci  medií ze skupiny Mafra a.s. (iDnes, MF Dnes) patřící majitelovi a agentovi StB krycím jménem Bureš, dnes předsedy české vlády Andreje Babiše. Včele vedení české pravoslavné církve stanul moskevským patriarchátem dosazený pan Michal Dandár agent StB krycím jménem Míša a zároveň elitní agent KGB, v dobách totalitního režimu vysazený v Německu.

Právě zde Valášek a Ciroková šíří proruskou propagandu a narativ, že se jedná o suspendovaného kněze, který zde zavedlo vedení současné České pravoslavné církev (ta je vazalem Ruské pravoslavné církve), protože existence Pravoslavné církev Ukrajiny jim velice a velice vadí. Válášek s kolegyní Cirokovou se stal součástí této propagandy a to je velice zajímavé ze strany těchto údajných bojovníků proti ruské propagandě, kterou sami nakonec šíří. Možno to i vyhodnotit, jako útok proti Pravoslavné církvi Ukrajiny, která se duchovně stará o tisíce uprchlíků poškozených ruskou agresí a tím padám ze strany Seznamu.cz a  autorů podporou této agrese.

Foto: Krystýna Ciroková, zdroj Seznamzprávy.cz

Podobně jsme proto napsali záměrně v úvodu našeho článku i my, že Valášek je „suspendovaný novinář“, přeci on ukončil svoji dezinformační činnost v Aktuálně.cz a přešel dále dezinformovat do Seznamu.cz. Teď si představte, že Valášek pracuje už půl roku u Seznamu.cz a bývalý zaměstnavatel Aktuálně.cz (patří Bakalovo vydavatelství Ekonomia) se dneska po půl roce rozhodne, že prohlásí Valáška za suspendovaného novináře. Nevím jak, ale asi si Valášek poťuká na čelo o rozhodnutí bývalého zaměstnavatele! To samé spoluautorka článku Ciroková, když se to samé dozví o svém bývalém zaměstnavateli České televizi, že ji zbavil novinářské profese.

Zde vidíte, že tuto deset let starou záležitost tato vykutálená dvojice fabulátorů využila k cílené dehonestaci. Neštítí se zamlčet skutečnosti a nehorázně lhát. Když už nic jiného na duchovního nemají, exekuce nemá, celý svůj život pomáhá potřebným, tak přeci je suspendovaný kněz a basta! Na to je ale duchovní Freimann již zvyklí a dříve dokonce novináři na něho najímali různé zločince, aby ho dehonestovali, ale všichni nakonec skončili před soudem a byli pravomocně odsouzeni.

3.Další třetí dezinformace je  ta, že duchovní pracuje v Probační službě a bere státní plat a přitom si ani neověří, že tam nepracuje. Dříve pracoval to ano, dokonce od roku 1996 pracoval ve Vězeňské službě ČR na různých pozicích co by kaplan a vychovatel a následně přešel na tři roky před odchodem do předčasného důchodu na Probační a mediační službu,  ale v době napsání článku již nemá s touto organizací nic společného. Další důkaz neprofesionality těchto “specialistů”. Možná by si měli jít vyzkoušet pracovat s odsouzenými, aby věděli co to vůbec obnáší., ale to se těmto hyenám asi nechce. Ono nejde ani tak o práci za státní plat, ale spíše o poslání se věnovat lidem na okraji společnosti.

4.Čtvrtá dezinformace je však opravdu unikátní, když píší, že náš web INFOKURÝR duchovní Freimann ovládá pomocí falešné novinářské asociace a tak zde jen uvádíme, že každý si může okamžitě zjistit, komu web patří u registrátora domény viz zde:  https://www.nic.cz/whois/domain/infokuryr.cz/

 

Dále lživě dvojice vykuků píše, že se jedná o „falešnou novinářskou asociaci“. Také zde si může každý okamžitě ověřit, že se nejedná o žádnou falešnou novinářskou organizaci, ale o mezinárodní odborovou organizaci, která je řádně zaregistrována v České republice a duchovní Freimann, je jen zvolený prezident této odborové organizace a web ovládá redakční rada, jako je to v jiných odborových centrálách, které provozují své informační weby a tiskoviny.

Valášek s Cirokovou by se měli hlavně seznámit s Listinou základních práv a svobod, zvláště s článkem 27

(1)Každý má právo svobodně se sdružovat s jinými na ochranu svých hospodářských a sociálních zájmů.
(2) Odborové organizace vznikají nezávisle na státu. Omezovat počet odborových organizací je nepřípustné, stejně jako zvýhodňovat některé z nich v podniku nebo v odvětví.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?nazev=INTERNATIONAL+ASSOCIATION+OF+JOURNALISTS

 

Prohlašování, že jsme falešná novinářská asociace, považujeme ze strany těchto presstitutů a potažmo jejich zaměstnavatele Seznam.cz za útok proti ústavním zákonům a útokem proti naší odborové centrále, zároveň za poškození dobrého jména naší odborové organizace a budou předmětem dalších právních opatření.

Kdo jsme a kontakt na nás také uvádíme na webových stránkách ZDE 

 

Není se zde čemu divit, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Právě majiteli Ivo Lukačovičovi vádí přeci odborové organizace nejvíce, proto ty útoky proti odborům, on si své miliardy nenechá přeci ohrozit, co kdyby se mu odbory rozlezli po firmě a začali mít na něj požadavky ve prospěch jeho zaměstnanců. To by přece ohrozilo jeho miliardy!

5.Pátá dezinformace je již opravdu opět o profesionalitě těchto pisálků, když píší, že máme vztah na organizaci, za kterou stála KGB. Oni si snad dělají legraci uvažoval by normální člověk, ale není tomu tak! Je to absolutní neznalost a vědomá a cílená dezinformace. Bylo by záhodno jim vysvětlit, když to jako investigavci neznají, co byla KGB a kde působila. Jde o tajnou policii SSSR, která rozpadem SSSR zanikla a jako vnitřní tajná služba působila jen v rámci Sovětského svazu a ne v zahraničí. Ukázka absolutní neznalosti ze strany autorů článku.  A tito lidé vám sdělují zaručené informace o dezinformátorech na českém internetu. To opravdu nemá chybu.

6.Šestá dezinformace je jediná, která se alespoň částečně zakládá na pravdě, když píší, že naše články sdílí stovky tisíc lidí. Zde tuto polopravdu uvádíme na pravou míru a můžeme uvést, že máme pravidelně navštívených a přečtených 600 tisíc článků na našem zpravodajském webu a další stovky tisíc jsou sdíleny, takže dosah článků je k dnešnímu dni přes milion dvěstě tisíc a více  čtenářů (údaje můžeme doložit a jsou monitorovány každý den), což jim samozřejmě vadí. Vadí jim, že někdo píše pravdu a odhaluje skutečné pozadí událostí tak, jak se skutečně dějí.

Závěr

Závěrem zde vidíte, že na takovém malém odstavci, který o nás presstituti napsali v článku o dezinformačních webech je tolik závažných lží a dezinformacích, že to až zaráží. Prakticky to ukazuje, že celý článek je hnůj a splašky nechutných výtvorů.  Bylo by zajímavé, aby se vyjádřili i další napadené weby, jenže když šlápnete do hovna ušpiníte se i vy a budete smrdět. Z tohoto důvodu chápeme a máme pochopení, proč nebudou na tuto špínu reagovat.  Každopádně pouze z našeho jednoduchého rozboru jde vidět, že SeznamZprávy.cz je vlajková loď dezinformačních tzv. „lepších médií.“

Špínu, kterou začala různá tzv. „lepší média“ chrlit, ukazuje opakování procesu z totalitní doby, která zde byla od roku 1948 do roku 1989. Jde jen o obnovu těchto zločinných procesů, na kterých se právě Lukačovičovo Seznam.cz a spol. podílejí. Jsou to procesy, které pomalu přešli z liberální demokracie do korporátního fašismu se všemi jeho důsledky.

Chartista Václav Benda ve své stati uvedl: „O politicky motivovaných represích“ v roce 1986 pro nás velmi poučně (protože bohužel i aktuálně) napsal, že za necelých deset let existence Charty 77 se vystřídaly nejrůznější formy represe, od difamačních kampaní v tisku přes administrativní opatření všeho druhu až po represe policejní a justiční (většinou motivované politicky, se snahou najít zástupnou kriminální delikvenci). Také cíle těchto útoků se měnily, od snahy po izolaci chartistů od společnosti dalekosáhlým zastrašováním všech potenciálních sympatizantů (od příbuzných a přátel jednotlivých signatářů až po jejich sousedy a spolupracovníky v zaměstnání), přes snahy o rozmělnění a umrtvení disentu postupným “odřezáváním okrajů”, totiž vězněním a perzekvováním méně známých signatářů, až po snahy o jeho zničení jediným razantním úderem, za cenu uvěznění nejznámějších aktivistů, kteří byli teoreticky pokládáni za “nedotknutelné”. Žádná z těchto metod nezaznamenala jednoznačný úspěch a musíme tedy počítat s tím, že se k nim státní moc v různém sledu opět vrátí – pokud náhodou nevymyslí něco docela nového.“

Článek je stanoviskem řádně v České republice registrovaná mezinárodní odborová organizace:

INTERNATIONAL ASSOCIATION OF JOURNALISTS
IČ: 10818782
Školní 349/2, 415 01 Teplice, Česká republika

 

 

 

Sdílet: