11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

A máme další data po sankcích: Rusko. (Maďarsko a naše jsou zde na porovnání také)

Federální rozpočet Ruské federace v roce 2022 byl podle předběžných údajů se schodkem 3,3 bilionu rublů, tedy 2,3 % HDP, uvedl na zasedání ruské vlády ministr financí Anton Siluanov.

Tento odhad předčil nejnovější očekávání ministerstva financí. Původně byl na rok 2022 plánován přebytek ve výši 1 % HDP nebo 1,3 bilionu rublů (v roce 2021 byl rozpočet plněn s přebytkem 0,4 %). Později ministerstvo financí oznámilo, že do konce roku 2022 očekává deficit ve výši 0,9 % HDP a ke konci roku zvýšilo prognózu na 2 % HDP.

“V loňském roce jsme překročili náš plán tržeb, celkový objem činil téměř 28 bilionů rublů, což je o 2,8 bilionu rublů více, než bylo plánováno. Toho bylo dosaženo jak prostřednictvím tržeb z ropy a zemního plynu, díky vyšším cenám energií, tak i růstu neropného a výnosy z plynu, včetně zvýšení DPH v důsledku zvýšení poptávky v určitých obdobích minulého roku,“ uvedl.

“Použili jsme dodatečné zdroje na financování výdajů a také jsme zvýšili objem prostředků získaných z finančního trhu. V důsledku toho se náš rozpočtový deficit zvýšil a dosáhl 3,3 bilionu rublů, tedy 2,3 % HDP,” uvedl ministr.

Bez započtení nákladů na ty prostředky, které šly na kompenzaci státních mimorozpočtových prostředků v důsledku odkladů na pojistném je schodek 1,8 % HDP. “To jsou méně než 2 % HDP, jak jsme plánovali,” řekl.

Realizace výdajů, poznamenal Siluanov, dosáhla 97,5 % plánovaných jmenování. “To je vyšší než v posledních letech plnění rozpočtu,” řekl.

“Zvýšili jsme objem výdajů, nárůst činil více než 6 bilionů rublů. Tyto peníze směřovaly především na podporu lidí. Neplánovaná valorizace nepracujících důchodců o 10 %, životní minimum, minimální mzda.” Na tyto účely bylo alokováno téměř 500 miliard rublů Byla realizována opatření na podporu trhu práce, která umožnila zajistit nejnižší nezaměstnanost v posledních letech – 3,7 % Financování nových plateb pro děti do 16 let – více než 400 miliard rublů. čtvrtletí – více než 770 miliard rublů. Velké množství finančních prostředků se používá na dotování úrokových sazeb z půjček, takže podnikatelé mají přístup k vypůjčeným prostředkům,” řekl Siluanov.

USA: Rozpočtové příjmy se snížily o 6,5 % a zároveň náklady vzrostly o 6,3 % a schodek amerického rozpočtu ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku zvýšil o 11,6 % na 421,41 miliardy dolarů. Objem příjmů do rozpočtu se od začátku aktuálního finančního roku snížil o 2,5 % na 1,026 bilionu dolarů. Výdaje vzrostly o 1,2 % na 1,447 bilionu dolarů. Na konci kalendářního roku 2022 činil rozpočtový schodek USA 1,4 bilionu dolarů, píší The New York Times.

Konsolidovaný rozpočet regionů s přebytkem 200 miliard rublů. Přitom 40 krajů plnilo rozpočet s přebytkem a 45 s deficitem.Celkový objem krajských příjmů překročil plánovanou alokaci o 7 % a činil více než 19 bilionů rublů. Kumulované zůstatky dosáhly téměř 3 bilionů rublů, což bude letos “dobrá pomoc” pro plnění regionálních rozpočtů, řekl ministr.Takže: ten “blbý Orbán” špatně hospodaří, protože měl deficit 4,9%, Fiala (Stanjura) dobře, ač má deficit 5,2 %. A Rusko tragicky, neb má deficit pouze 2,3% HDP. Není to kouzelné, jak nás Fiala a Rakušan včetně soudruha generála Pavla poučují o dezinformacích?

Mimochodem, z toho je vidět, jak nás ti darebáci odrbávají, protože Rusko navíc financuje válku. Je to strašidelné, ale čeští lidé jsou v pohodě. Co bude zítra, je jim jedno. Hlavně si užívat dnes.

Petr Pokorný

 

 

Sdílet: