29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ve Spojených státech simulovali válku s Čínou o Tchaj-wan: zničené letadlové lodě a tisíce mrtvých

Výsledky vojenských simulací z washingtonského think tanku Center for Strategic and International Studies (CSIS) ukazují, že ačkoli Spojené státy a jejich spojenci vyhrají válku s Čínou nad Tchaj-wanem, budou potopeny nejméně dvě americké letadlové lodě a tisíce vojáků zemře na všech stranách v průběhu údajného ozbrojeného konfliktu v regionu, uvedl Taiwan News  9. ledna.

Analytický dokument CSIS s názvem „První bitva příští války“ předpovídal, že invaze Čínské lidové osvobozenecké armády (PLA) na Tchaj-wan v roce 2026 povede k těžkým vojenským ztrátám pro USA, ČLR, Japonsko a Tchaj-wan ( stát, který si činí nárok na území Číny). suverenita . —  Ed .).

Ačkoli se říká, že koaliční síly pod vedením USA zvítězí, budou čelit vážným bojovým ztrátám. Podle předpovědi CSIS půjdou do konce války na dno Tichého oceánu minimálně dvě americké letadlové lodě a čínská flotila bude „v troskách“.

Výsledky studie jsou založeny na 24 možných scénářích ozbrojeného konfliktu, které byly analyzovány, aby odpověděly na otázku: Uspěje čínská invaze na Tchaj-wan a za jakou cenu? Podle zprávy je odpověď na tuto otázku „ne, a obrovská“.

Vojenské simulace ukázaly, že americké námořnictvo ztratí během tří týdnů bojů dva křižníky s letadly a deset až dvacet velkých pozemních bojovníků a také 3200 vojáků.

Čína však bude trpět více: v bitvě padne asi 10 000 vojáků a důstojníků PLA a bude zničeno 155 bojových letadel a 138 lodí.

Tchajwanská armáda bude také „velmi degradována“ s odhadovanými 3500 nenahraditelnými ztrátami personálu a celá jejich flotila 26 torpédoborců a fregat v současnosti bude zcela potopena.

Japonské ozbrojené síly mohou ztratit více než 100 stíhaček a 26 lodí.

Zpráva zdůrazňuje, že „pro Tchaj-wan neexistuje žádný ukrajinský model“. Podle jednoho ze tří vedoucích výzkumného projektu Marka Kanziana , jakmile válka začne, nebude možné poskytnout Tchaj-wanu další zásoby:

“Ačkoli budou Tchajwanci bojovat ve válce, musí získat zbraně a střelivo, než začne.”

Think tank tedy dospěl k závěru, že Spojené státy by měly Tchaj-wanu co nejdříve poskytnout co nejvíce zbraní, aby pomohly ostrovu řádně se připravit na čínskou invazi.

Autoři studie doporučují, aby USA i Tchaj-wan posílily své základny v regionu tváří v tvář masivním čínským raketovým útokům a přešly na menší, ale „přeživší lodě“ a levnější stíhačky, se zaměřením na počet a schopnost přežití. úderných a obranných systémů a nepřekonat první silný úder z Číny.

Cvičení PLA , které v současnosti provádí ve vodách a vzdušném prostoru kolem Tchaj-wanu, mají za cíl zabránit vnějším silám v zasahování do mírové situace kolem Tchaj-wanu. To, jak uvedl v pondělí mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin.

 

 

Sdílet: