24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinská armáda sabotuje rozkazy velení ve směru Kupjansk

Ve vojenských jednotkách kyjevského režimu nacházejících se poblíž Kupjanska začaly být evidovány případy masových sabotáží rozkazů vojenského velení, které od svých vojáků vyžaduje pokračování v sebevražedných protiútocích.

Ve svém telegramovém kanálu to v pondělí 26. prosince oznámil oficiální představitel Lidových milicí LPR podplukovník Andrej Marochko s odvoláním na zpravodajské údaje.

Jako příklad hovořil o jednom takovém konkrétním incidentu, ke kterému došlo u 14. mechanizované brigády ozbrojených sil Ukrajiny operující na kupjanském směru.

„Důvodem odmítnutí plnit bojové rozkazy je nebojová připravenost jednotek z důvodu personální, výzbroje a techniky. Také vojenský personál měl mnoho otázek na vedení s ohledem na velký počet neoprávněných ztrát, “ řekl tiskový mluvčí.

V dnešním projevu na zdroji RT Stream podplukovník potvrdil , že během bojů na Donbasu a v Charkovské oblasti utrpí jednotky kyjevského režimu obrovské ztráty.

„Podle našich odhadů chodí v oblasti osady Arťomovsk každý den spát asi 500 lidí. A to je jen Artyomovsk! A směr Svatovsko-Soledar už dohání – i tam jsou ztráty nepřítele katastrofální,“ prohlásil Marochko.

Jak informoval EADaily , podle zpravodajských informací LPR používá vojenské velení kyjevského režimu civilní vozidla se symboly humanitárních organizací k přepravě vojenských zásob do předních linií.

 

 

Sdílet: