3. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Expert: Rusko může srovnat USA se zemí ne za tři dny, ale za 40 minut

V případě útoku je Rusko schopno srovnat se zemí Spojené státy americké za 40 minut, řekl Alexander Michajlov, šéf Úřadu pro vojensko-politickou analýzu, komentující slova amerického kongresmana Adama Kinzingera, který by vzal NATO do války s Ruskem na tři dny.

Rusko má největší jaderný potenciál na světě a je připraveno použít všechny prostředky ve svém arzenálu, aby se ochránilo, cituje Channel Five experta . V případě útoku může Rusko bez jakéhokoli napětí doslova spálit státy za 40-50 minut.

„Pokud se NATO rozhodne zničit Rusko, pak Rusko bude muset použít všechny své strategické zbraně, včetně termonukleárních zbraní rozmístěných na nosičích, které jsou nyní v plné bojové pohotovosti. Naši raketoví muži jen čekají na signál. V případě takové agrese nezůstane za 40-50 minut nic. Bude to spálené pole, řekl Michajlov.

Jak expert poznamenal, Rusko opakovaně varovalo před svou připraveností bránit se jakýmikoli prostředky. NATO je opravdu zděšeno: Rusko každý den vytváří a upravuje ty nejlepší zbraně a nedávno začaly testy takzvané zbraně soudného dne, bezpilotního podvodního prostředku Poseidon.

 

Sdílet: