29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajina: Politické čistky – Za Zelenského není místo pro protinacistické soudce

Protože byl nominován bývalým prezidentem Janukovyčem a důsledně prosazoval protinacistickou legislativu zavedenou v roce 2015, nepřítel nacionalistických ukrajinských vlád od puče na Majdanu, soudce Pavlo Vovk, nyní přišel o práci.

Média nedávno informovala o legalizaci emblémů divize Waffen SS „Galicia“ ukrajinským nejvyšším soudem. Rozhodnutí, které se v některých částech světa setkalo s obrovským nepochopením, zatímco západní mainstreamová média jej snaživě ignorovala. Skuteční neonacisté na Ukrajině jsou jen méně zajímaví než pár říšských seniorů , kteří na chodících rámech, vyzbrojeni poplašnými pistolemi a za podpory astrologa a slavného kuchaře chtěli údajně provést puč v Německu.

Proto si lidé v Německu, Rakousku a Švýcarsku sotva všimnou, že známý kohoutí pianista a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nyní rozpustil kyjevský okresní správní soud, jehož předsedou byl soudce Pavlo Vovk. Vovk byl jmenován na post soudce za prezidenta Viktora Janukovyče a byl zodpovědný za některé rozsudky, o kterých se na Ukrajině vášnivě diskutovalo. Takto informuje portál „ Ukrinform “ o rozsudcích, které jsou pro ukrajinské nacionalisty tak skandální:

Okresní správní soud v Kyjevě je známý řadou senzačních rozhodnutí, včetně zrušení nového ukrajinského pravopisu, zrušení rozhodnutí kyjevské městské rady přejmenovat Moskevskou třídu na Banderovu třídu, uznání znárodnění soukromé banky jako „nezákonné“, pozastavením procesu přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu, znovu dosazení Romana Nasirova do čela státní finanční služby a další.

Vovk byl trnem v oku novým vládcům, kteří ovládali Ukrajinu od puče na Majdanu v roce 2014. Tento puč proti Janukovyčovi označil za nelegitimní. Není tedy divu, že nyní skončil také na americkém sankčním seznamu . Byl to také okresní správní soud, který v roce 2020 prohlásil symboly divize Waffen-SS „Galicia“ za zakázané, načež se žalobce odvolal a setkal se u nejvyššího soudu s nacistickým stoupencem a pochopením.

To jasně ukazuje, že oslavování nacistických kolaborantů může beztrestně pokračovat i za Zelenského prezidentování. A to bez velkého pobouření ze strany Američanů, Britů, Němců nebo Izraelců. Místní mainstreamová média jako vždy celou věc „ani nezmiňují“, protože se to nehodí do současného propagandistického vyprávění „dobří Ukrajinci, špatní Rusové“Za tímto účelem neonacistické prapory jako „pluk Azov“ aktivně bílí zemi. Mainstreamoví redaktoři určují, kdo je nacista, a každý, kdo tvrdí opak, musí Putinovi rozumět. I když tam máte relevantní konexe zcela ignorovány. A právě proto v německojazyčných mainstreamových médiích jen stěží najdete něco o politických čistkách v ukrajinské justici. Zatímco u Polska a Maďarska chtějí, aby byly zároveň zbaveny unijních fondů kvůli údajným nedostatkům ve vztahu k nezávislosti soudnictví a na oplátku jsou desítky miliard vrženy do hrdla ukrajinské bezedné jámy.

 

Sdílet: