4. 12. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Vyšetřování zjistilo, že informace o notebooku Huntera Bidena jsou pravé

Americká televizní stanice CBS provedla zkoumání dat na pevném disku notebooku Huntera Bidena, která ukázala, že informace nejsou padělané.

Příběh notebooku Huntera Bidena je jedním z nejlépe střežených tajemství v německých médiích. Od té doby, co se skandál stal známým, důsledně tajili příběh před svými spotřebiteli, zatímco data z pevného disku ukazují, že klan Biden je zapojen do vysoce zkorumpovaných obchodů a že Hunter Biden, syn amerického prezidenta Bidena, spáchal celou sérii dalších trestných činů, jako jsou daňové úniky, obchodování s lidmi, zneužívání nezletilých a další. A s vědomím svého otce. Vyšetřování nyní ukázalo, že s informacemi na pevném disku nebylo manipulováno.

“Laptop z pekla”

To, že je klan Bidenů vysoce zkorumpovaný , je všeobecně známo – alespoň mimo německou mediální bublinu. Pokřivené jednání Bidenových bylo problémem v předvolební kampani v USA v roce 2020, zvláště poté, co obsah notebooku, který Hunter dal Bidenovi k opravě, když byl na drogách, a pak zapomněl, se dostal na veřejnost. Pokud by se tato informace stala veřejně známou, Joe Biden by neměl šanci vyhrát volby.

Na „laptopu z pekla“, jak to americká média rychle nazvala, byly e-maily, chatové zprávy a dokumenty dokazující, že Joe Biden lhal, když tvrdil, že se s rodinnými příslušníky neprobírá, protože na pevném disku našel důkazy , že nejen mluvil o tom, ale byl zapojen do obchodu a využíval své politické funkce k zisku v podnikání, přičemž se podílel na zisku.

Na notebooku byly nalezeny i další šťavnaté detaily, například to, že Hunter měl s vědomím svého otce poměr se 14letou dívkou a fotky orgií, které Hunter v opilosti slavil s prostitutkami. E-maily na notebooku také ukázaly , že Hunter Biden má přímé vazby na americké programy biologických zbraní, které Pentagon provozuje na Ukrajině.

Role FBI

Když se notebook a jeho obsah staly známými v říjnu 2020, v závěrečných fázích volební kampaně Trump vs. Biden, zasáhla FBI a oznámila, že jde o ruskou dezinformaci. Na základě toho sociální sítě označily všechny informace, které o ní byly zveřejněny, za dezinformace a většinou je okamžitě smazaly.

Nyní se ví, že FBI už tehdy věděla, že se nejedná o ruskou dezinformaci a že notebook je pravý. FBI zcela nelegálně zasáhla do americké volební kampaně – proti úřadujícímu Trumpovi. Někdo by měl zase tvrdit, že žádný hluboký stav neexistuje. Podrobnosti naleznete zde .

Role médií

Přestože se dlouho nediskutovalo o pravosti notebooku, sám Hunter to v rozhovorech dokonce přiznal, německá „kvalitní média“ o příběhu soustavně mlčí. Pokud byl tento příběh v minulosti vůbec zmíněn, bylo to pouze jako Trumpova „konspirační teorie“. Před německou veřejností jsou fakta zamlčována.

Vzhledem k tomu, že notebook je pravý a republikáni nyní oznámili, že zahájí vyšetřování v Kongresu, problém se znovu objevil ve Spojených státech. Americká televizní stanice CBS, která je z velké části loajální k demokratům, zřejmě chtěla americkým demokratům pomoci a obstarala originální kopii pevného disku. Ten byl předán specializované firmě, aby prověřila, zda s údaji na něm nebylo manipulováno, což by byla Bidenova poslední šance, jak obvinění věrohodně popřít.

Výsledek byl jasný: nejen notebook, ale i informace na něm jsou pravé. Vzhledem k tomu, že to v Německu nebylo hlášeno, překládám o tom zprávu ruské tiskové agentury TASS .

Začátek překladu:

Média: Informace o notebooku Huntera Bidena nebyly falešné

CBS oznámila, že nařídila audit informací na notebooku, protože spolu s údaji o bankovních transakcích zaujaly americkou Republikánskou stranu, která hodlá prošetřit obchodní aktivity Bidenovy rodiny.

Údaje nalezené na notebooku Huntera Bidena, syna amerického prezidenta Joea Bidena, nebyly zmanipulované ani pozměněné, uvedla v pondělí televizní stanice CBS s odkazem na nezávislé vyšetřování.

Vysílatel obdržel „přesnou kopii“ dat na notebooku, který Hunter Biden zanechal v opravně v Delaware v roce 2019. Data předal stanici Brian Della Rocca, právník obchodníka. Ujišťuje, že jde o údaje, které mají federální úřady k dispozici, a že zhotovenou kopii lze považovat za „čistou“.

Nezávislá analýza dat byla zadána provozovatelem vysílání a provedena dvěma odborníky z kybernetické investigativní firmy se sídlem v Minneapolis. Nenalezli „žádné důkazy o tom, že by uživatelská data byla změněna, zmanipulována nebo falšována.“ Ani v notebooku nebyly nalezeny žádné nové soubory, které by mohly být vytvořeny po dubnu 2019, tedy po odeslání zařízení k opravě.

„V průběhu času se nashromáždilo obrovské množství osobních údajů. Níže je vše: od obrázků přes osobní dokumenty až po fotografie, chatové zprávy a e-maily. Vzhledem k obrovskému množství toho, s čím jsme se sami zabývali, by bylo obtížné, ne-li nemožné, [data] zfalšovat,“ řekl Sean Lanterman, expert z Computer Forensics Services, který provedl analýzu Channel.

CBS uvedla, že nařídila prošetření informací na notebooku, protože spolu s bankovními informacemi zaujaly americkou Republikánskou stranu, která hodlá prošetřit obchodní aktivity Bidenovy rodiny.

Situace kolem Huntera Bidena

Jak již dříve uvedl Washington Post s odkazem na zdroje, federální orgány činné v trestním řízení nashromáždily dostatek důkazů k obvinění Huntera Bidena z daňových úniků a zkreslování informací souvisejících s nákupy zbraní.

Dříve americká média opakovaně zveřejnila data uložená na notebooku syna současného prezidenta USA. Zejména předložená korespondence vedená Hunterem Bidenem ukazuje, že byl schopen zajistit schůzku se svým otcem, když byl ještě viceprezidentem Spojených států, se zástupcem ukrajinské energetické společnosti Burisma Holdings, v jejímž představenstvu byl byl členem. Během svého působení ve funkci viceprezidenta vyzval Biden starší k odvolání ukrajinského generálního prokurátora Viktora Shokina, který zahájil vyšetřování Burisma Holdings. The Washington Post v březnu uvedl, že se předpokládá, že Hunter Biden obdržel od čínské energetické společnosti CEFC téměř 5 milionů dolarů.

Podle Washington Times, který cituje výňatky z dopisů republikánského senátora Chucka Grassleyho z Iowy americkému generálnímu prokurátorovi Merricku Garlandovi a řediteli FBI Christopheru Wrayovi, v roce 2020 představitelé FBI označili materiál za „dezinformaci“ a uzavřeli vyšetřování proti Hunteru Bidenovi.

konec překladu

Zmíněná „bankovní data“, která republikány zajímají, jsou velmi podrobné bankovní výpisy, které ukazují, kdy a od koho Bidenovi obdrželi miliony dolarů. Informace jsou známé od roku 2020, podrobnosti najdete zde.

Thomas Röper

 

Sdílet: