4. 12. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Klaus Schwab chválí čínskou diktaturu jako „vzor“

“Musíme vytvořit svět zítřka… systémovou transformaci.”

V rozhovoru pro čínskou státní televizi ve středu zakladatel globalistické organizace, která pořádá davoské konference a „vychovává“ mnoho světových vůdců, označil čínského diktátora Si Ťin-pchinga a jeho vládu komunistické strany za „vzor“ a vyjádřil svůj „respekt“. “ za „obrovské“ úspěchy země za posledních 40+ let.

Klaus Schwab, zakladatel Světového ekonomického fóra, hovořil s Tian Wei, hostitelem pořadu „World Insight“ China Global Television Network se sídlem v Pekingu, o nedávných setkáních G20 a B20 na Bali v Indonésii.

Na otázku ohledně závěrů summitu – který zahrnoval dohodu o politických prioritách, jako je boj proti změně klimatu – Schwab řekl, že lídři musí jít dále.

„Musíme mít strategickou náladu,“ řekl, „musíme utvářet svět zítřka. Jde o systémovou transformaci světa.“

Hlavy států a vlád by musely „definovat“, jak by měl svět vypadat po „tomto transformačním období“.

V lednu 2021 byl Xi vybrán k zahájení virtuálního setkání WEF v Davosu. Schwab ve své prezentaci pochválil generálního tajemníka Komunistické strany Číny za jeho „četné iniciativy“ podniknuté „v duchu vytváření světa, ve kterém všichni aktéři hrají zodpovědnou a vnímavou roli“.

“Pane prezidente, věřím, že je čas přestavět naši politiku a spolupracovat na mírovém a prosperujícím světě,” řekl tehdy Schwab.

Ve středu čínské bezpečnostní síly použily násilí proti protestujícím zaměstnancům ve Foxconn Zhengzhou, největší světové továrně na iPhone, podle obrázků a videoklipů zveřejněných na čínských platformách sociálních médií.

Viz Schwabovy výroky v čínské státní televizi ve středu:

Když se v roce 2020 objevily obavy ohledně plánu WEF, zvaného Great Reset Initiative, zaměřeného na využití pandemie k urychlení globalizace, mainstreamová média se vysmívala kritikům jako zmateným konspiračním teoretikům.

Iniciativa je však uvedena ve Schwabově knize COVID-19: Velký reset a demonstrována tím, že prezident Biden přijal plán globalistické organizace Build Back Better.

V říjnu 18 prominentních akademiků a intelektuálů vyjádřilo své obavy ohledně plánu v esejích, které sestavil autor a výzkumník Michael Walsh ve svazku nazvaném Proti velkému resetu.

„Velký skok vpřed“ čínského diktátora Maa je citován v jednom z esejů stanfordského historika Victora Davise Hansona jako poukazující na „orwellovskou filologii“ slov „Velký“ a „Reset“.

„Člověk musí předpokládat to nejhorší, když se v souvislosti s navrhovanými zásadními, vládou řízenými nebo globálními politickými změnami objeví přídavné jméno ‚velkolepý‘. To, co měla nesmírně drahá, ale neúspěšná „Velká společnost“ Lyndona Johnsona a Maův genocidní „Velký skok vpřed“ společné, byla myšlenka shora dolů, centrálně plánovaného schématu vytvořeného elitami, aniž by o tom věděli nebo se o to vůbec starali. ovlivnilo by střední třídu a chudé,“ napsal.

“Přídavné jméno “velkolepý” je tak často kódovým slovem používaným údajně osvícenými plánovači pro radikální pokusy o přestavbu společnosti, která musí být buď uvedena v omyl, nebo musí být donucena přijmout kompletní přestavbu.”

Byrokraté a technokraté účastnící se elitních konferencí WEF ve švýcarském Davosu, varuje Hanson, nedůvěřují schopnosti „volených vůdců a zákonodárců západních ústavních vlád řešit problémy nezávisle“.

Kanadský finančník a vydavatel novin Conrad Black ve své eseji The War on Capitalism varuje, že myšlenka WEF o „kapitalismu zainteresovaných stran“ se rovná kolektivismu.

Na setkání v Davosu v roce 2021 generální ředitel Fortune 500 zopakoval tvrzení WEF, že „kapitalismus, jak jsme ho znali, je mrtvý“.

Marc Benoiff, generální ředitel společnosti Salesforce, která je připisována průkopnickému cloud computingu, řekl, že „posedlost“ „maximalizací zisků pouze pro akcionáře vedla k neuvěřitelné nerovnosti a planetární nouzi“.

„Kapitalismus stakeholderů“, podle WEF a jeho spojenců, znamená, že korporace namísto snahy o zisk „sledují blaho všech lidí a celé planety“.

Před lednovým setkáním Schwab zveřejnil úvodník o potřebě „Davoského manifestu“ pro „lepší druh kapitalismu“.

„Obchodní lídři mají nyní neuvěřitelnou příležitost. Tím, že dají kapitalismu stakeholderů konkrétní význam, mohou jít nad rámec svých zákonných povinností a plnit svou povinnost vůči společnosti,“ napsal zakladatel WEF. „Mohou přivést svět blíže k dosažení společných cílů, jak je uvedeno v Pařížské klimatické dohodě a Agendě OSN pro udržitelný rozvoj. Pokud se opravdu chtějí ve světě prosadit, neexistuje žádná alternativa.“

Podívejte se na video ze čínského zásahu proti dělníkům v továrně na iPhone společnosti Foxconn:

ZDROJ

 

Sdílet: