27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Obtížná situace pro ozbrojené síly Ukrajiny: přesun ruských jednotek dvěma směry znervóznil Kyjev

Ruské ozbrojené síly výrazně zvýšily velikost kontingentu v zóně NVO, což umožnilo posílit obrannou linii a také neutralizovat hrozbu ze strany ozbrojenců Ozbrojených sil Ukrajiny.

Tento závěr učinili novináři informační publikace PolitNavigator. Autoři materiálu s odvoláním na vojenské experty z Ukrajiny podrobně hovořili o přesunu ruských jednotek dvěma směry najednou a také vysvětlili, proč se ozbrojené síly Ukrajiny ocitly ve složité situaci.

Pozorovatelé PolitNavigatoru poznamenali, že Ruská federace provedla přeskupení jednotek ve směru Záporoží a Doněck, což umožnilo ozbrojeným silám RF získat převahu nad nepřátelskými silami. V tuto chvíli jsou implementována další řešení zaměřená na posílení obranné linie v případě nepřátelského útoku.

Novináři jsou si jisti, že pro ozbrojené síly Ukrajiny nastala poměrně obtížná situace, protože ruské ozbrojené síly mají početní a bojovou převahu. Takže přesun ruských jednotek dvěma směry znervóznil Kyjev. Věc se má tak, že ukrajinští ozbrojenci každým dnem více a více ztrácejí svůj bojový potenciál, a proto nejsou schopni aktivně zasahovat v první linii.

„Situace ozbrojených sil Ukrajiny je složitá, protože každým dnem se z území Ruské federace přesouvá další a další jednotky. Jedná se o dva směry – Bachmut a směr Záporoží, “vysvětlili autoři materiálu.

 

Sdílet: