29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Angličtí fanoušci oblečení jako křižáci způsobili v Kataru pozdvižení

Zatímco katarští vládci mají zcela nepokrytě v úmyslu konvertovat co nejvíc fanoušků z nemuslimských zemí, někteří z těchto káfirů jim jasně dávají najevo, že jejich pozice „na opační straně“ je neotřesitelná.

Angličtí fanoušci oblečení jako křesťanští křižáci způsobili v Kataru rozruch, jeden z nich dokonce v přímém televizním přenosu odsoudil muslimský režim za to, jak zachází s fanoušky.

Zdá se, že někteří obyvatelé Dauhá byli volbou oblečení rozrušeni, vzhledem k tomu, že náboženské války v letech 1095 až 1291 byly zaměřeny na převzetí svatých zemí a míst z islámské kontroly.

Křižáci a fanoušci v dresech svatého Jiří se v průběhu let stali známým koloritem stadionů při zápasech Anglie, ale převleky byly na prvním mistrovství světa, které se kdy konalo v muslimském chalífátu pod právem šaría, mnohem kontroverznější.

Záběry z Kataru před a po včerejším zápase v Anglii ukázaly, jak skupina zpívá God Save the King a útočí na schody ve veřejné dopravě. Někteří obyvatelé byli šokováni výběrem oblečení – jiní je požádali, aby zapózovali pro selfie.

V jednu chvíli byla skupina vyslýchána ochrankou před mezinárodním stadionem Khalifa. Někteří na sociálních sítích tvrdili, že byli dokonce odmítnuti nebo zadrženi.

V jednu chvíli skupina s pěnovými meči a oblečená v řetězové poště a templářském rouchu označeném křížem svatého Jiří mluvila ochranka v Dauhá před stadionem. Někteří na sociálních sítích tvrdili, že byli dokonce odmítnuti nebo zadrženi.

Jeden z křižáků promluvil pro Talk TV po včerejší výhře Anglie 6:2 nad Íránem. Muž, který nebyl jmenován, řekl: „Problém je v místech, jako je Katar, fanoušci jsou podstatou hry. My jsme to, co dělá hru. Nejsou to firmy, ty pomáhají finančně v pozadí, jsme to my, fanoušci, kdo dělá fotbal a my jsme fotbal.“ Řekl, že zůstali ve fanparku, kde zaplatili 250 liber za noc.

Jeden kritik řekl: „Je absolutně mimo obviňovat Katar z ignorantství, tady, na Blízkém východě, nemůže být převlečený za křižáka.“ Jiný napsal: „Obléknout se na Blízkém východě jako křižák a zavolat do katarské televize pravděpodobně nevypadá jako dobré rozhodnutí.“

Stalo se tak uprostřed napětí poté, co předtím ochranka stadionu začala požadovat, aby jiní fanoušci svlékli duhové oblečení na podporu LGBT komunity ve státě Perského zálivu, kde jsou vztahy mezi osobami stejného pohlaví nezákonné. Návštěvníci byli požádáni, aby respektovali konzervativní společnost a zvyky, včetně cudného oblékání.

Bývalá kapitánka Walesu Laura McAllisterová byla mezi fanynkami, kterým bylo na katarském stadionu před prvním zápasem Draků s USA "řečeno, aby si sundaly své duhové čepice"
také duhové kloboučky, v nichž několik lidí zamířilo na stadion, musely z hlavy dolů
Americkému sportovnímu novináři Grantu Wahlovi byl původně odepřen vstup na zápas Světového poháru v katarském Dauhá a ochranka "agresivně požadovala", aby si sundal duhový dres. Bylo mu řečeno, že je to pro jeho vlastní bezpečnost
na stadion nebyl vpuštěn ani sportovní novinář, který se pokusil přijít v duhovém tričku

Také tyto fanynky s odkrytým břichem prý byly požádány, aby se oblékly cudněji:

ZDROJ

 

Sdílet: