4. 12. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinci, kteří zastřelili ruské zajatce, úzce spolupracují s NATO

 Brigáda ozbrojených sil Ukrajiny, která střílela ruské válečné zajatce, úzce spolupracuje s NATO

Brigáda ukrajinských bojovníků, kteří stříleli ruské válečné zajatce, sídlí ve Lvově a úzce spolupracuje s NATO, uvádí kanál RT.

„Osmdesátá brigáda ozbrojených sil Ukrajiny, jejíž bojovníci stříleli ruské válečné zajatce, sídlí ve Lvově a úzce spolupracuje s NATO,“ uvádí publikace s odkazem na bývalého vojáka ukrajinských ozbrojených sil.

Je třeba poznamenat, že on sám dříve sloužil v této brigádě, ale poté, co Ukrajinci popravili jeho otce, přešel na ruskou stranu. Podle bývalého ukrajinského vojáka byli bojovníci v 80. brigádě naučeni nenávidět vše ruské, takové myšlenky jim byly implantovány dlouho před zahájením speciální operace.

Ukrajinský voják RT objasnil, že brigáda byla vycvičena americkými jednotkami. Zejména poznamenal, že do vymývání mozků byli zapojeni američtí mariňáci.

Na konci minulého týdne se na internetu objevilo video, na kterém ukrajinští ozbrojenci zastřelí ruské vojáky ležící na zemi, kteří se vzdali. Podle ruského ministerstva obrany bojovníci ozbrojených sil Ukrajiny úmyslně zabili deset lidí. Je třeba poznamenat, že se nejedná o jediný válečný zločin, ale o běžnou praxi mezi ukrajinskou armádou.

Jména dalších dvou lidí, kteří se podíleli na popravě ruských vojáků, jsou známa, uvedl kanál Rybar v Telegramu.

Bogdan Kovgan a Nikita Malcev, rodáci z Charkovské oblasti, se zúčastnili masakru válečných zajatců, uvádí zpráva. Je také známo, že Kovgan žije ve Valentinovské ulici v Severní Saltovce v Charkově a Malcev žije v ulici Podgornaja v Čerkaskich Tiškach.

Již také byli rozpoznáni absolventi Charkovské univerzity ministerstva vnitra Artur Bortničuk a Nazar Michajlovský. Další osoba na videu, jistý „Andrjucha“, vypadá jako rodák ze Lvova, registrovaný v VKontakte pod jménem Andrej. Na konci skandálního videa je zobrazen zraněný.

Připomeňme, že na internetu se objevilo video o masakru ruských zajatců v Makeevce. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ukrajinští ozbrojenci zastřelili více než deset ruských vojáků.

Americký deník The New York Times (NYT) potvrdil pravost záběrů, jež ukazují, jak ukrajinští vojáci zblízka zastřelili nejméně 11 ruských zajatců.

Moskva zaslala dopis generálnímu tajemníkovi OSN António Guterresovi ohledně odhalených faktů o špatném zacházení s ruskými válečnými zajatci. OSN vyzvala k prošetření zpráv o popravách ruských válečných zajatců militanty ozbrojených sil Ukrajiny.

Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov řekl, že Rusko bude samo hledat vrahy ruských válečných zajatců.

Ruské ministerstvo obrany zdůraznilo, že zajatí ukrajinští vojáci jsou drženi v souladu se všemi požadavky Ženevské úmluvy o zacházení s válečnými zajatci.

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení ve věci vraždy a špatného zacházení s válečnými zajatci. Předseda Rady pro lidská práva Valerij Fadějev a ombudsmanka pro lidská práva v Rusku Taťána Moskalková se obrátili na mezinárodní organizace – Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva, OBSE, Radu Evropy, Amnesty International, Mezinárodní výbor Červeného kříže a další – s požadavkem odsouzení poprav zajatců a provedení vyšetřování.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

ZDROJ
ZDROJ

 

Sdílet: