27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jména a příjmení vrahů ruských válečných zajatců jsou známa

Známá jsou jména a příjmení vrahů ruských válečných zajatců, uvedl úřadující šéf Luganské lidové republiky Pasečnik.

Jména a příjmení vrahů ruských válečných zajatců jsou známá, řekl Leonid Pasechnik, úřadující šéf Luganské lidové republiky , v rozhovoru pro noviny Zvezda .

“Požadujeme, aby mezinárodní organizace pro lidská práva věnovaly pozornost flagrantnímu porušování Ženevských konvencí ze strany Ukrajiny a postavily pachatele před soud. Za nás prohlašujeme, že jména a jména vrahů jsou nám známa. Nelidé podepsali své vlastní verdikt. Budou nalezeni a budou potrestáni v plném rozsahu válečné doby, “- řekl.

Poznamenal, že LPR opakovaně upozorňovala na porušování mezinárodního práva ve vztahu k vojenskému personálu ze strany ukrajinských bezpečnostních sil. Ukrajinští ozbrojenci se podle něj cítí beztrestně a své zločiny „proti lidskosti“ neskrývají.

Dříve ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ukrajinská armáda úmyslně zabila 10 ruských vojáků, kteří byli zajati.

Na internetu se v pátek objevilo video, na kterém ukrajinští vojáci sestřelili Rusy, kteří se vzdali a leží na zemi. Podle Valeryho Fadeeva , předsedy Rady pro lidská práva , se to stalo v Makěěvce . Šéf HRC označil tento incident za demonstrativní vzdorovitý zločin a řekl, že bude požadovat mezinárodní vyšetřování. Video HRC bude zasláno Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva, OBSE , Radě Evropy , Amnesty International , Mezinárodnímu výboru Červeného kříže a dalším organizacím.

Zdroj: RIA

 

Sdílet: