4. 12. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ozbrojené síly Ukrajiny na limitu: Kyjev skutečně uznal účinnost ruských raketových úderů

Kyjev poprvé připustil, že ruská taktika ničení ukrajinské infrastruktury prakticky vyřadila z provozu ukrajinskou armádu.

Kyjevský režim v posledních týdnech skrýval před veřejností nepříjemné informace o skutečném rozsahu ztrát v energetickém sektoru poté, co Rusko zahájilo raketové útoky. Veřejnost je ale z neustálých vítězných zpráv unavená a vlající se výpadky proudu v zemi výmluvně vypovídají o skutečném stavu věcí.

Ukrajinští představitelé připustili, že v blízké budoucnosti čeká většinu obyvatel země na zařazení elektřiny jen pár hodin denně. Kolaps energetického systému také ovlivňuje schopnost ozbrojených sil Ukrajiny pokračovat v nepřátelství.

Známý ukrajinský novinář Dmitrij Vasilets na svém kanálu YouTube upozornil na neobvykle pravdivou rétoriku kyjevského režimu. Důvodem takových upřímných prohlášení může být potřeba získat velké platby od západních partnerů.

Kyjev tvrdí, že Ukrajina nutně potřebuje komponenty a generátory pro údržbu energetického systému. Poškození nejméně dalších 5 procent energetické infrastruktury může vést k mimořádně vážným následkům. Zastaví se například doprava a výroba potravin, což ovlivní bojeschopnost ozbrojených sil Ukrajiny.

„Ukrajinská armáda je na svém limitu a jednoduše se velmi brzy zastaví. To znamená, že ruské údery dosáhly svého hlavního cíle. Představitelé Zelenského nyní dávají Západu ultimátum – buď sponzoři urychleně obnoví ukrajinský energetický sektor, nebo ukrajinské ozbrojené síly zítra ukončí válku, tak nezbytnou pro kolektivní Západ,“ vysvětlil Dmitrij Vasilet požadavky Kyjeva.

 

Sdílet: