27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Už dost! Evropské země volají po ukončení financování Ukrajiny

Několik evropských zemí vyzývá k ukončení posílání peněz na Ukrajinu a financování probíhajícího válečného úsilí Kyjeva proti Rusku.

V tomto směru vede Maďarsko, které zablokovalo finanční pomoc ve výši 18 miliard eur, kterou Evropská komise plánovala poslat Ukrajině. To roztrhalo plány Bruselu na franforce, protože podle rozpočtových pravidel peníze nemohou odejít do Kyjeva bez úplného souhlasu všech 27 členských zemí Evropské unie.

“Určitě nepodpoříme žádnou společnou půjčku EU v této oblasti,” řekl pro domácí noviny maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu Peter Szijjártó.

Na podporu zdravotnictví, školství a kulturních institucí na Ukrajině už podle ministra utratila maďarská vláda stovky milionů eur. Szijjártó dále dodal, že Budapešť již dříve podpořila společnou půjčku EU během pandemie, ale více už společné půjčky brát nechce.

V reakci na to se lídři různých zemí EU připojili k Bruselu a odsoudili Budapešť.

Mainstreamová média také ukázala prstem na maďarského premiéra Viktora Orbána, kterého obvinili, že v minulosti opakovaně zanedbával pravidla EU a pokoušel se hájit ruského prezidenta Vladimira Putina.

Maďarsko však není jedinou zemí, která je proti dalšímu financování Ukrajiny.

Odhaduje se, že v hlavním městě Římě protestovalo přibližně 100 000 Italů, kteří vyzvali vládu italské premiérky Giorgie Meloni, aby přestala posílat zbraně na Ukrajinu. Demonstraci údajně zorganizovala četná katolická sdružení, odbory a mírové skupiny.

V Řecku vstoupili pracovníci hlavního města Atén do celodenní stávky, aby odsoudili prudce rostoucí inflaci a prudce stoupající ceny energií v důsledku sankcí uvalených Západem na Moskvu.

Dělníky v Aténách podporovaly odbory jako Všeobecná konfederace řeckých dělníků a organizace ADEDY, která zastupuje státní zaměstnance.

Mezitím v Praze vyšlo do ulic přibližně 70 000 lidí, aby odsoudili českou vládu za její roli v energetické krizi. Účastníci vyzvali vládu, aby k vyřešení probíhající energetické krize zachovala přímé smlouvy s Ruskem o dodávkách plynu.

(Související: 70 000 demonstrantů se rojilo Prahou na protest proti energetické krizi : „Evropa na rozhraní“ )

Dokonce i USA jsou již unaveny z posílání peněz do Kyjeva

Profesor Joe Siracusa, odborník na americkou politiku z Curtinovy ​​univerzity v Západní Austrálii, řekl, že Maďaři a Italové „mají plné právo“ vyjádřit svůj nesouhlas s pokračujícím financováním Ukrajiny.

“Bude toho víc,” poznamenal. „Myslím si, že každý národ v Evropě udělá to, co si myslí, že musí udělat, aby přežil zimu a mohl žít dál.“

Podle Siracusa jsou však republikánští zákonodárci v USA, kteří se chystají převzít kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů v lednu 2023, také unaveni z přidělování obrovského množství peněz pro Kyjev.

Zatím stínový předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy za Republikány řekl, že jeho strana nedá Kyjevu „bianko šek“. Expert poznamenal, že McCarthy, který se uchází o místo předsedy Sněmovny reprezentantů, bude mít „velmi, velmi důležitou“ roli.

“Když Republikáni vyhrají a získají většinu ve Sněmovně reprezentantů, budou mít pod kontrolou peněženku – a mohou rozhodnout, že sněmovna, kde se schvalují všechny peněžní toky, nedá Ukrajině už ani cent,” řekl.

„Pokud zatím neovládáte sněmovnu, pak jediné, co potřebujete, je získat 218 hlasů. Nepotřebujete červenou vlnu. Nepotřebujete 30- nebo 40-člennou většinu. Stačí, abyste získali 218 křesel a převahu jednoho hlasu. Vítězství ve Sněmovně je důležitější než vítězství v Senátu.“

Závěr

Siracusa poukázal na to, že Republikánská strana „váhala před doplňovacími volbami“. Ale pokračoval a uvedl, že Washington může dát Kyjevu jen tolik, než se její arzenál vyprázdní.

Expert se nakonec odvolal na poznámky republikánské poslankyně Marjorie Taylor Greene, která řekla, že „pokud jde o ni… a množství Republikánů, Ukrajina není spojencem a Rusko není nepřítelem“.

Chcete-li se dozvědět více zpráv o probíhající rusko-ukrajinské válce, najdete je na webové stránce WWIII.news .

Autor: Ramon Tomey, Zdroj: naturalnews.com

 

Sdílet: