11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Erdogan slíbil zlý osud organizátorům teroristického útoku v Istanbulu

Prezident Turecka Tayyip Erdogan prohlásil, že organizátory a vykonavatele teroristického útoku v Istanbulu stihne zlý osud.

V neděli odpoledne došlo v pěší ulici Istiklal v centru Istanbulu k výbuchu, v jehož důsledku šest lidí zahynulo a bylo zraněno 81 osob.

Žena podezíraná ze spáchání tohoto teroristického činu byla zadržena a přiznala se ke stykům se zakázanou v Turecku Stranou kurdských pracujících (PKK).

Ministr vnitra Turecka Süleyman Soylu vyslovil podezření, že pokyn k teroristickému útoku přišel z pohraničního syrského města Kobani, a že se vykonavatel dostal na turecké území přes město Afrín. Soylu v pondělí prohlásil, že vláda jeho země nepřijímá od velvyslanectví USA soustrast v souvislosti s teroristickým činem.

„Tento podlý útok ještě jednou ukázal krvavou a zrůdnou tvář terorismu. Ti, kdo podporují teroristickou organizaci, jsou spolupachateli každého krvavého zločinu. Nezáleží na tom, za čími zády se ukrývají teroristé, nevyhnou se zlému osudu,“ řekl Erdogan na tiskové konferenci na okraj summitu G20 na Bali.

Erdogan poděkoval rovněž všem partnerům Turecka za soustrast a popřál jim upřímnou podporu v boji s terorismem.

 

Sdílet: