11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Legenda Pink Floyd obviňuje z ukrajinského konfliktu americké zisky

Nechali to být, protože je to podle Rogera Waterse dobré pro obchod

Britská rocková hvězda Roger Waters zaútočila proti USA za to, že profitovaly z pokračujícího vojenského konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, který podle něj Washington dovolil, protože to bylo prospěšné pro americké zájmy.

V diskusi o zahraniční politice USA v podcastu Bad Faith na YouTube spoluzakladatel Pink Floyd prohlásil, že konflikt na Ukrajině byl „to nejlepší, co se jim za posledních 10 let stalo“, protože to bylo „opravdu dobré pro obchod“.

“Součástí jejich podnikání je vydělávání peněz z války výrobou zbraní a jejich prodejem lidem a vybíráním zisků z toho,” vysvětlil Waters a dodal, že tyto peníze nikdy nejdou obyčejným lidem. “Nejste to vy nebo já, ne obyčejní lidé, kdo investuje do válečného průmyslu.” Jsou to lidé, kteří mají tuny peněz a dostávají velmi dobře zaplaceno, když je válka.“

Dalším přínosem války pro politický establishment je podle Waterse to, že umožňuje přesvědčit lidi, kteří se snaží vyjít s penězi a skončí jako bezdomovci, že jejich strasti mají na svědomí Rusové a Putin, který je přirovnáván k Hitlerovi a obviněn z odpovědnosti za „zničení životů všech“.

Rogers říká, že má nyní zakázáno vystupovat v Polsku za to, že otevřeně kritizoval vojenské vměšování Západu a volal po míru mezi Ruskem a Ukrajinou.

Předtím hudebník psal dopisy osobně adresované prezidentům Vladimiru Putinovi, Zelenskému a Joe Bidenovi, v nichž vyzýval k diplomatickým jednáním k ukončení konfliktu, a uvedl, že je to „to nejhorší možná věc, která se může stát“, vzhledem k potenciálu vše- z jaderné války.

 

Sdílet: