2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Turecko zavede digitální měnu centrální banky propojenou s digitálním občanským průkazem

Turecko plánuje příští rok spustit digitální měnu centrální banky (CBDC), která bude integrována s tureckým systémem digitální identifikace lidí, tedy s digitálním občanským průkazem.

Tato integrace je součástí další fáze jejich výzkumného projektu digitální liry, která mimochodem již poměrně dlouhou dobu zažívá přes 80% míru roční inflace.

Jak vysvětlil portál Libre Solutions Network , digitální měna je to, co činí fungování online obchodů tak efektivním.

Problém je v tom, že s tím, jak internet stále více proniká do našich životů, dává digitálnímu finančnímu systému stále větší sílu. Toto je také základem „systému sociálních kreditů“, jehož cílem je kontrolovat každý aspekt vašeho života.

Mít „správné“ sociální postoje nebo chování už však nebude stačit k tomu, abyste takový systém uspokojili. Vládám dnes už jde o totální kontrolu a chtějí všechen váš čas a majetek.

Je také důležité pochopit, že zatímco digitální měny jsou nástrojem technokracie, jsou jím i samotné centrální banky.

To, co centrální banky sledují s digitálními jmény, není jen kontrola. Tu už mají. Jejich kontrola je však příliš širokospektrální. Raději by upřednostnily přesné možnosti mikrořízení ekonomiky, a to až po jednotlivé individuální transakce.

Turecká centrální banka plánuje spustit digitální měnu již příští rok

„Systém digitální turecké liry bude integrován s digitální identitou a systémem FAST,“ uvádí se v oficiální zprávě. FAST je platební systém provozovaný tureckou centrální bankou.

Centrální banka Turecka plánuje spustit CBDC v roce 2023, oznámil Coin Desk 25. října 2022.

Takže rozdíl mezi konspirační teorií a realitou je asi 12 měsíců, protože minulý rok se zavádění digitálních jmen propojených s občanskými průkazy nazývalo šílenou teorií. Ta se ale teď stává realitou.

S digitálními jmény je pro stát skutečně snadné blokovat disidenty při nákupech nebo prodeji svých výrobků a služeb. Toto všechno je tedy o úplné kontrole státu nad občanem.

A vezměte si, že Turecko má již dlouhou dobu velmi vysokou míru inflace (nad 80%) a nyní oznamuje zavedení digitální měny, což by mohlo poskytnout vynikající příležitost pro jakýsi „reset“.

V mnoha západních zemích dnes podobně vidíme vysokou inflaci. Podle mého názoru bude digitální měna zavedena s omluvou, aby se zabránilo dalším ekonomickým problémům. Nazvěme to „reset globální ekonomiky“, chcete-li. Možná „ Velký reset “.

I Evropská unie a další země spustily plány na zavedení CBDC měny

Dnes už víme, že i Evropská unie pracuje na digitálním euru. Dokonce na tom spolupracuje s nikým jiným než s firmou Amazon.

Podle Investor Place není EU první vládou, která testuje CBDC. Několik karibských států, jakož i africká Nigérie, již zcela zavedly CBDC pro všechny občany (ačkoli v Nigérii je to velký propadák, lidé tam CBDC menu nechtějí používat a upřednostňují Bitcoin).

Čína také už několik měsíců zkouší svůj digitální juan a celosvětovou pozornost upoutala, když ho začala testovat během zimních olympijských her v roce 2022. No a minulý týden spustily Írán i Rusko své vlastní CBDC plány na vydání finálního produktu v příštím roce.

Moje aktuální předpověď je, že nám vlády přidělí osobní sledovače uhlíku, které budou sledovat veškerý oxid uhličitý, který vypouštíme při nákupech v digitální měně.

To se už do značné míry i děje, jelikož mnohé banky začaly sledovat emise C02 z vašich nákupů, jak to dělá například i Tatrabanka na Slovensku. Ve Švédsku již existuje dokonce kreditní karta, která vás zablokuje, pokud překročíte váš osobní limit CO2.

Věci se dějí rychle a po CBDC měnách jsou digitální občanské průkazy další velkou věcí, která se bude prosazovat.

Kromě toho je třeba mít na paměti, že digitální měna může být naprogramována tak, aby utrácela pouze věci, na které stát chce, abyste ji utráceli. Samozřejmě budou tvrdit, že to dělají jen proto, aby „zachránili ekonomiku“. Možnosti kontroly a tyranie jsou však nekonečné.

Závěr

Už jsme viděli, jak PayPal zavedl do svých smluvních podmínek pravidlo, že může jednoduše ukrást 2 500 dolarů z vašeho účtu, bude-li se domnívat, že šíříte „zavádějící informace“.

Nejprve tvrdili, že to byla chyba, ale jakmile se mediální bouře uklidnila, toto pravidlo znovu zavedli .

Naštěstí, PayPal je dobrovolný a každý by si měl zrušit svůj PayPal účet na znak nesouhlasu s jejich politikou. Co se však stane, když půjde o CBDC měnu a vy ji budete nuceni používat? Co když si bez ní nebudete moci nic koupit?

Vidíte ten problém? Digitální měny CBDC a digitální občanské průkazy otevírají dveře nové úrovni tyranie, jakou jsme nikdy předtím neviděli. Proto si musíme za každou cenu ochránit hotovost. A tu ochráníme tak, že ji budeme co nejvíce používat.

Autor: Rhoda Wilson, Zdroj: expose-news.com

 

Sdílet: