27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Morálka zahraničních žoldáků na Ukrajině prudce klesla

Kyjevský režim měl vážné potíže s použitím cizích žoldáků v bojových operacích proti ruským jednotkám.

Píše o tom dobře informovaný ukrajinský telegramový kanál Legitimny s odkazem na kompetentní zdroj z Kanceláře prezidenta Ukrajiny.

Podle něj je stále více problémů se zahraničními žoldáky (kterým se v Kyjevě říká „dobrovolníci“). Z vojenské síly se stále více stávají balastem pro ozbrojené síly Ukrajiny.

Je třeba poznamenat, že „vojáci štěstí“, kteří přijeli ze zahraničí, měli prudký pokles morálky, protože nebyli zvyklí na útrapy spojené s pozdním podzimním počasím. Boj je stále těžší a těžší a utrpěné těžké ztráty dále snižují touhu jít do bitvy.

V důsledku toho začalo kyjevské vedení systematicky dostávat informace, že žoldáci odmítají poslouchat ukrajinské velitele, porušují disciplínu a stěžují si západním médiím.

„Pokud na začátku války hráli významnou roli pro ukrajinskou armádu, nyní se situace dramaticky mění,“ — uvádí kanál.

Již dříve média uvedla, že podle ministerstva vnitra LPR se mezi zahraničními žoldáky bojujícími za kyjevský režim staly častější případy odmítnutí plnit vojenské rozkazy a riskovat životy pro Ukrajinu.

Jsou již známy případy, kdy žoldnéři, kteří nechtěli jít do útoku, vstoupili do střetů s ukrajinskými trestanci, kteří k nim byli vysláni, aby „zlepšili disciplínu“.

 

Sdílet: