2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americká kongresmanka prohlásila, že v případě vítězství republikánů nedostane Ukrajina ani cent

V případě vítězství republikánů v mezivolbách „nedostane Ukrajina ani cent“, prohlásila členka Sněmovny reprezentantů za Republikánskou stranu Marjorie Taylor Greeneová ve svém vystoupení před voliči v Sioux City ve státě Iowa.

„Demokraté otevřeli naši hranici dokořán, avšak jediná hranice, o niž se starají, je Ukrajina, a nikoli jižní část Ameriky. Za republikánů nedostane Ukrajina ani cent! Naše země je důležitější,“ řekla.

Se shodnými prohlášeními vystoupil také předák stranické menšiny ve Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy. Podle jeho slov, zvítězí-li republikáni ve volbách 8. listopadu, může kongres „zastavit financování Ukrajiny“.

Taylor Greeneová je známá jako aktivní zastánkyně Donalda Trumpa a konspiračních teorií. V minulém roce se vyznamenala návrhem impeachmentu Joeu Bidenovi za zneužívání moci ve prospěch syna.

Na pozadí speciální operace ruských vojsk západní země i nadále zásobují Ukrajinu zbraněmi. Moskva nejednou prohlásila, že dodávky zbraní jenom protahují konflikt a že transport se zbraněmi se stává zákonným terčem pro ruské vojáky.

 

Sdílet: