5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Takhle se Rusové dozvěděli, že Británie ve spolupráci s USA vyhodila do povětří plynovody North Stream?

Protože bývalá britská premiérka Liz Trussová použila svůj iPhone k odeslání zprávy Blinkenovi jen minutu poté, co potrubí vybuchlo. Nikdo o tom v té době nevěděl a ona poslala Blinkenovi zprávu, že „je hotovo“?

Nejsou to jen Five Eyes, kteří mají zadními vrátky přístup ke všem databázím Big Tech. Sofistikované kybernetické jednotky mají také Rusko a Čína. Legrační je, že nejvyšší vládní úředníci provádějící bezpečnostní prověrku stále preferují používání iPhonů před jejich zašifrovanými telefony vydanými NSA a GCHQ.

Nebyl to hacknutý telefon, ale iCloud Admin!

Když Rusko veřejně obviňuje Británii, znamená to, že má konkrétní důkazy!

Byl Merkelové mobil napaden USA? Ano, je to všeobecně známé .

Forbes píše :

Noviny Mail on Sunday uvádějí, že soukromé zprávy mezi bývalou britskou premiérkou Liz Trussovou a mezinárodními ministry zahraničí týkající se války na Ukrajině během jejího působení ve funkci ministryně zahraničí padly do rukou kyberšpionů podezřelých z práce pro Kreml. Některé z těchto zpráv podle zprávy zahrnovaly „podrobné diskuse o dodávkách zbraní“. Zpráva, která cituje nejmenované zdroje z bezpečnostní služby, tvrdí, že hackerský incident byl objeven během Trussovy úspěšné kampaně do vedení Konzervativní strany.

Boris Johnson zprávy o hackingu potlačil, tvrdí zpráva.
Noviny tvrdí, že podrobnosti o hackování telefonu „potlačil Boris Johnson, tehdejší premiér a ministr kabinetu Simon Case“.

Na památku. Merkelové mobil před pár lety hackly USA nebo přesněji NSA. Tak proč teď ne ten od Trussové?

 

Sdílet: