27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Šojgu: Rusko během cvičení vypracovalo odvetný masivní jaderný úder

Pod vedením vrchního velitele ozbrojených sil Ruské federace prezidenta Ruska Vladimira Putina probíhá výcvik, v rámci kterého se nacvičuje masivní jaderný úder v reakci na nepřátelský jaderný úder. Oznámil to ve středu ruský ministr obrany generál armády Sergej Šojgu.

Šojgu oznámil hlavě státu, že výcvik probíhá „v souladu s plánem výcviku ozbrojených sil RF“. Během výcviku, podle Sergeje Šojgu, strategické útočné síly vypracují úkoly spočívající v provedení masivního odvetného jaderného úderu.

Ministerstvo obrany navíc oznámilo, že pod vedením prezidenta Ruska bylo provedeno cvičení pozemních, námořních a vzdušných strategických sil odstrašování. Během něj proběhly praktické starty balistických a řízených střel.


Vrchní velitel provedl výcvik strategických odstrašovacích sil

Pod vedením vrchního velitele ozbrojených sil Vladimira Putina proběhl výcvik pozemních, námořních a vzdušných strategických odstrašovacích sil, při kterém probíhaly praktické odpaly balistických a řízených střel.

Na zkušebním místě Kura na Kamčatce byly ze státního zkušebního kosmodromu Pleseck odpáleny mezikontinentální balistické rakety „Jars“ a z Barentsova moře balistické rakety „Sineva“. Do plnění úkolů se zapojily i letouny dlouhého doletu Tu-95MS, které odpalovaly řízené střely.

V průběhu akce byla prověřována úroveň připravenosti vojenských orgánů velení a řízení a schopnosti vedení a operačního štábu organizovat velení a řízení vojsk.

Úkoly předpokládané během cvičení strategických odstrašovacích sil byly splněny v plném rozsahu, všechny rakety dosáhly svých cílů a potvrdily stanovené vlastnosti.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

ZDROJ
ZDROJ

 

Sdílet: