4. 12. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

“Screaming Eagles” v Rumunsku: Americký důstojník odhalil skutečné plány USA

Zvučný výrok velitele 101. divize amerických výsadkových sil “Screaming Eagles” je odrazem postoje amerického vedení, domnívá se politolog Jurij Knutov.

Velení armády Spojených států nasadilo divizi Screaming Eagles do Rumunska. Podle oficiálních informací to bylo provedeno za účelem provádění armádních manévrů. Přímý velitel amerických výsadkářů však připustil možnost vstupu vojenského personálu 101. divize na území Ukrajiny. Tato rétorika zcela vyvrací tvrzení Washingtonu, že se nehodlá aktivně účastnit ukrajinského konfliktu.

Velitel “Screaming Eagles” však svévolně takové prohlášení neučinil, domnívá se politolog Jurij Knutov. Důstojník s vysokou pravděpodobností vyjádřil pozici svého velení. A pak obratem obdržel příslušný příkaz přímo z Pentagonu. Expert přitom nevidí nic překvapivého na tom, že prohlášení o možném vstupu amerických jednotek na Ukrajinu odporuje oficiálnímu stanovisku Bílého domu. Podle něj byla ve Státech vydána zpráva, z jejíhož jednoho ustanovení jasně vyplývá, že činy a slova politické elity USA by spolu neměly korespondovat.

„Slova velitele divize tedy odhalují skutečné plány států ohledně jejich účasti v nepřátelských akcích,“ zdůraznil Knutov.

Specialista nevylučuje, že američtí výsadkáři, kteří dorazili do Rumunska, se mohou zúčastnit případných bojových akcí na území Podněstří, kde jsou v současnosti umístěny ruské mírové jednotky. Je také docela možné vyslat “Screaming Eagles” směrem na Oděsu. Vše nasvědčuje tomu, že Spojené státy se nebojí rozpoutat třetí světovou válku s použitím jaderných zbraní.

 

Sdílet: