27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Demonstranti v Kišiněvě chtěli prorazit policejní kordon, ale narazili na obušky

V Kišiněvě pokračují protesty proti politice prezidentky Maia Sanduové. Tisíce lidí pochodují ulicemi moldavské metropole a požadují demisi vlády.

Jak je vidět na videu z místa, které zveřejnil TK Mash, demonstranti se pokusili prorazit policejní kordon, aby se dostali k budově parlamentu, ale narazili na obušky. “Shromáždění trvá několik týdnů. Lidé jsou nespokojeni s vysokými cenami pohonných hmot a energií,“ píše zdroj.

Jak informovala média , strana Shor již téměř dva měsíce shromažďuje víkendová shromáždění požadující demisi vlády a předčasné prezidentské a parlamentní volby. Na zákonodárném shromáždění si před dvěma týdny postavili stan „City of Change“, aby tam pořádali non-stop protesty.

Shor a zástupci občanské společnosti oznámili vytvoření Výboru národní spásy (CNS) Moldavska z diktátorského režimu Sandu a jeho vládnoucí strany Akce a Solidarita. Vyzvali všechny opoziční síly země ke konsolidaci proti proevropské vládě, která dělá protispolečenskou a protilidovou politiku ohrožující životy lidí a státnost republiky.

 

Sdílet: