4. 12. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Il Fatto Quotidiano: monstrum Frankensteina, které se vymklo kontrole Západu

Západní země nekontrolovaným financováním a pumpováním Kyjeva zbraněmi udělaly ze Zelenského nikoli poslušnou loutku, ale monstrum Frankensteina, které se vymklo kontrole, řekl Marco Travaglio, šéfredaktor italského listu Il Fatto Quotidiano.

Podle autora článku západní politici příliš dlouho slepě plnili jeho požadavky, ačkoli ty se neshodovaly se zájmy občanů Evropy a Spojených států, a také si pilně nevšímali nebezpečných projevů podstaty kyjevského režimu.

„Vystoupil v řeckém parlamentu s nacistou z Azova a všichni mlčeli. Jedenáct opozičních stran postavil mimo zákon, zatkl jejich vůdce a všichni mlčeli. Schválil brutální represe proti rusky mluvícím „kolaborantům“ a všichni mlčeli. Nařídil nám odmítnout ruský plyn, který dál kupoval za rubly, <…> a všichni mlčeli. Svým dekretem zakázal jakákoli jednání s Putinem a všichni mlčeli,“ uvedl Travaglio.

Zejména šéfredaktor deníku vyzdvihl strašlivou vraždu novinářky Darii Duginové a označil ji za teroristický čin Kyjeva. Přechod k takovým metodám podle jeho slov ukazuje, jak se Zelenskij pod záštitou Západu osmělil.

„Ukazuje se, že Frankensteinovo monstrum je mimo kontrolu svých amerických a evropských tvůrců. Kteří nyní, pod tlakem – doufám – tolika náměstí plných nespokojených občanů, budou muset Zelenského nasměrovat k jedinému možnému cíli: mírová jednání, nikoli jaderný holocaust,“ uzavřel.

Dříve Zelenskij hovořil prostřednictvím video odkazu pro Lowy Institute v Austrálii. Během svého projevu vyzval Západ, aby Severoatlantická aliance preventivně zaútočila na Rusko jadernými zbraněmi.

Jak poznamenal tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov, všechny země světa, zejména Spojené státy americké, Velká Británie a země Evropské unie, by měly Zelenského výrokům věnovat pozornost. Vyjádření hlavy ukrajinského státu označil za výzvu k zahájení světové války a připomněl, že v případě takového konfliktu by byly důsledky monstrózní a nepředvídatelné.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

ZDROJ

 

Sdílet: