27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

“Všechny lži o Rusku”: Saúdský ministr energetiky odtajnil Reuters

Na tiskové konferenci OPEC+ obvinili saúdský princ a saúdský ministr energetiky Abdulaziz bin Salman Al Saud agenturu Reuters ze lži. Informuje o tom Russia Today 6. října.

„Psal jste o Rusku, že dělá to a to. Ale ve skutečnosti, když vyšel váš materiál, nikdo z Ruska se mnou nemluvil a s nikým z Ruska jsem nekomunikoval. Pak jste znovu napsal, že Saúdská Arábie a Rusko – bla bla bla – se snaží vyjednat cenu [za barel ropy] 100 dolarů. Ale to není pravda,“ řekl ministr.

Abdelaziz bin Salman dodal:

„Všechna vaše obvinění z [naší] tajné dohody s Ruskem jsou prázdná a nezapadají do žádného rámce, naučte se respektovat a podle toho s vámi bude zacházeno. Mezitím vám nebudu odpovídat na vaše hloupé otázky, pokud chcete, zeptejte se [mých] kolegů.

Jak poznamenala ruská orientalistka Maria Kicha , „nyní je Abdulaziz bin Salman skutečným hrdinou arabských sociálních sítí… tyto záběry se stanou historickými – přinejmenším na Blízkém východě“. Připomeňme, že země OPEC+ od listopadu sníží produkci ropy o 2 miliony barelů denně.

Čtvrtý syn krále Salmana, Abdulaziz, před svým jmenováním ministrem sloužil jako státní ministr pro energetiku.

Všimněte si, že agentura Reuters byla odhalena během gruzínské války proti Jižní Osetii v roce 2008, kdy použila zmanipulované fotografie k prokázání údajné „ruské agrese“.

 

Sdílet: