29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

CIA sabotovala sovětský ropovod do Evropy již v roce 1982

Tři hlubinné exploze zničily v pondělí minulý týden potrubí Nord Stream pod Baltským mořem.

Švédští seismologové uvedli, že jeden ze tří výbuchů měl sílu 2,3 ​​stupně Richterovy škály zemětřesení, ale nejednalo se o zemětřesení. Byla to exploze jako obrovská podmořská mina.

Výbuchy zaručují, že Německo a EU nebudou váhat se sankcemi proti ruskému dovozu energie. Poškození potrubí potrvá měsíce a opravy pravděpodobně nezačnou dříve než v létě příštího roku.

K odpovědnosti za výbuchy, které zničily plynovody Nord Stream do Evropy, se zatím žádná země nepřihlásila. Z toho má prospěch pouze jedna země. Rozsáhle jsme o tom psali minulý týden v The Gateway Pundit.

Evropa nyní čelí nejisté budoucnosti, protože se blíží zima.

Ministr zahraničí Tony Blinken tento víkend v odvážném prohlášení uvítal zprávy o výbuchu jako „obrovskou příležitost“ pro Evropu „ukončit svou závislost na ruské energii“.

Tucker Carlson v pondělí večer řekl svému publiku, že komentáře Tonyho Blinkena jsou přiznáním odpovědnosti USA za bombové útoky na Nord Stream.

Nebylo by to poprvé.

V roce 1982 CIA sabotovala sovětský ropovod na Sibiři. Americký software způsobil explozi plynovodu dostatečně velkou na to, aby byla vidět ve vesmíru.

Američané nechtěli, aby Evropané kupovali sovětský plyn.

Následující článek byl původně publikován v The Washington Post dne 27. února 2004.
Od Davida Hoffmana

V lednu 1982 prezident Ronald Reagan schválil plán CIA na sabotáž ekonomiky Sovětského svazu prostřednictvím tajných transferů technologií, které obsahovaly skryté poruchy, včetně softwaru, který později vyvolal masivní explozi v sibiřském plynovodu, jak uvádějí bílé paměti. 

Thomas C. Reed, bývalý ministr letectva, který tehdy sloužil v Radě národní bezpečnosti, popisuje epizodu v At the Abyss: An Insider’s History of the Cold War, vydaném Ballantine Books. Reed píše, že exploze potrubí byla jen jedním z příkladů „chladnokrevné ekonomické války“, kterou proti Sovětskému svazu vedla CIA pod vedením ředitele Williama J. Caseyho v posledních letech studené války.V té době se Spojené státy pokoušely zabránit západní Evropě v dovozu sovětského zemního plynu. Objevily se také náznaky, že se Sověti pokoušeli ukrást různé západní technologie.

Aby se narušily dodávky sovětského plynu, devizové příjmy ze Západu a vnitřní ruská ekonomika, potrubní software, který měl pohánět čerpadla, turbíny a ventily, byl naprogramován tak, aby se po přiměřeném intervalu zhroutil a čerpadla vyměnila rychlosti a nastavení ventilů pro generování tlaků značně překračujících přijatelné úrovně pro potrubní spoje a svary,“ píše Reed.Výsledkem byl nejnásilnější nejaderný výbuch a požár, jaký kdy byl z vesmíru viděn,“ vzpomíná s tím, že explozi zaznamenaly americké satelity. V rozhovoru Reed řekl, že k výbuchu došlo v létě 1982.

Existují dokonce fotografie z místa výbuchu na Sibiři.

ZDROJ

 

Sdílet: