29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Katarská vyslankyně při OSN nazývá Židy „našimi nepřáteli“, svolává kletbu Alláha na homosexuály

“Zjistíte, že Židé a modloslužebníci jsou nejvehementnějšími lidmi v nepřátelství vůči těm, kdo věří.” (Korán 5:82)

„Prorok proklel zženštilé muže (ty muže, kteří jsou v podobenství (přijímají způsoby žen) a ty ženy, které přijímají způsoby mužů, a řekl: ‚Vyhoďte je ze svých domů.‘ Prorok dopadl tak… a takový muž a z Umara se stala taková a taková žena.“ (Bukhari 7.77.5886)

Katarská velvyslankyně při OSN Hend Al-Muftah smazala svůj twitterový účet (@halmuftah) poté, co vyšlo najevo, že zveřejnila tweety opakující antisemitské tropy, nazývající Židy „našimi nepřáteli“ a vyzývající k „božímu prokletí“ proti gayům.

Muftah smazala svůj účet jen několik dní poté, co prohrála svou nabídku stát se předsedkyní Fóra OSN pro lidská práva, demokracii a právní stát.

Předseda Rady OSN pro lidská práva Federico Villegas před dvěma týdny oznámil, že tuto roli zastane Patricia Hermanns, stálá představitelka Baham. Jeho oznámení se nezmiňovalo o kontroverzi kolem Muftaha….

Antisemitské tweety, které zveřejnila Muftah, obsahují jeden text „Od mládí jsme se učili, že Židé jsou naši nepřátelé!“ a další doporučující knihu nazvanou „Velké spiknutí“ od Dr. Mustafy Mahmúda, která obviňuje Židy z infikování západní civilizace „obscénností a dekadencí, kokainem, crackem, nahotou, sexem a násilím“.

Mezi další tweety katarské vyslankyně při OSN patří jeden, který odpovídá na prosbu OSN za práva LGBTQ+ v Africe, kde napsala: „Drž se dál od zemí Blízkého východu a arabských zemí, zachovejte svá práva pro svůj lid.“

Další tweet uvedl, že „obrana lidských práv nemá nic společného s právy gayů!“ se dvěma dalšími vyzývajícími Boha, aby „proklínal“ gaye.

Další tweet velvyslance OSN zněl: „Konec Ameriky a dalších nepotřebuje žádné proroctví… Náš posel a náš Korán nám o tom řekli před 1400 lety a je to nevyhnutelně pravda…”

 

Sdílet: