28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Petr Hannig: Marnost nad marnost

Marnost nad marnost. A teď po volbách nechť voliči, kteří volili kandidáty pětikoalice (ale bohužel i ty, kteří volili proti ní) čekají zálohové složenky za plyn a elektřinu. Volby v Praze dopadly jako vždycky. Kam zmizelo cca 55 % naštvaných občanů. Bylo hezky, tak odjeli na chalupy. Když Pražan kandiduje v jiných obvodech než v Praze, tak tamní voliči mají námitky, co tu ten Pražák dělá (viz Ivan Noveský za PRO v Mělníku). Když ovšem Mirka Němcová ze Žďáru nad Sázavou kandiduje v Praze 1, tak ji nadšení lepšolidští voliči zvolí přesvědčivě, pomalu hned v prvním kole.

Propad levice je způsoben tím, že levicovým kandidátům jde o ideje a vítězství. Vítězství pravice je zaručeno tím, že za ní stojí ti bohatí, co mají na billboardy a další věci, co rozhodují volby. Omlouvám se, že se zamýšlím nad volbami v Praze. Ukazuje se tu zajímavý jev, že SPD zde přejímá voliče jak ČSSD, tak KSČM a nepomohou k tomu ani televizní diskuze, viz veleúspěšné hlasování diváků při vystoupení předsedkyně KSČM Kateřiny Konečné na CNN Prima News.

Jako předseda Rozumných musím konstatovat, že tam, kde se vůbec neprosazovaly vlastenecké názory a hovořilo se pouze o komunálních problémech, naše strana uspěla. To jest v okresním městě Šumperk, kde překročila pětiprocentní hranici a získala stejně mandátů jako ODS, dále pak pod názvem Slovo občana v Plané u Mariánských lázní, či v pověstných Obrnicích (se sídlištěm Chánov), kde získala opět právě tolik mandátů jako ODS. Máme nově zastupitele i v dalších obcích, čili obecní volby byly pro nás přínosem.

Bohužel do Senátu občané stále volí proti původnímu zadání, kdy měly být v Senátu osobnosti známé svou úspěšnou profesní kariérou, naopak, podle stranické příslušnosti. Tak v Praze 6 byl zvolen kandidát za TOP, ODS, KDU-ČSL a STAN hned v prvním kole. Tři vlastenečtí kandidáti, včetně mne, se ocitli na chvostu výsledků. Já za Rozumné 3,16 %, Jiří Pavel Pešek za Manifest 2,82 %, a Jaroslav Dvořák za Českou stranu národně sociální s podporou SPOZ 1,40 %. Další vlastenecký kandidát za PRO (kterého volili též příznivci SPD) získal 9,56 %, což je skvělý výsledek, ale v pořadí až 4. místo. První dvě místa kandidáti pětikoalice (druhá za Piráty) a třetí kandidát za ČSSD. Všechna první tři místa podle stranické příslušnosti a ne osobnostní hodnocení.

Takže při této neustálé neschopnosti občanů pochopit roli Senátu, začínám se přiklánět k myšlence, kterou dnes opět vyslovil premiér Zeman, že Senát je pro naši republiku nejenom nepotřebný, ale naopak, kvůli protahování schvalování potřebných zákonů, až škodlivý.

Jedinou světlou výjimkou, kdy byla do druhého kola zvolena osobnost, je obvod Kroměříž v případě Jany Zwyrtek Hamplové, která nekandidoval za žádnou velkou stranu, ale naopak za malé Nezávislé. Tam Hanáci zvolili skutečně osobnost. Takže, kdo jste odtamtud, přijďte volit do druhého kola, které je v pátek 30. 9. a v sobotu 1. 10 a podpořte Janu Zwyrtek Hamplovou, protože ona je skutečně tou osobností, kterou voliči zvolil kvůli ní samotné a ne kvůli nějaké velké straně. Pozor, do schránek tentokrát nedostanete volební lístky, ty dostanete až ve volební místnosti.

Pamatujte na to, že i když je Senát nepotřebný až škodlivý, je nezrušitelný, a tak je lepší, když v něm budou sedět osobnosti s vlastním názorem, a ne straničtí nominanti, kteří se snaží nerozzlobit si vedení svých stran, aby jim příště i nadále daly své nominace.

Petr Hannig, předseda Rozumných

 

 

Sdílet: