3. 10. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Na Donbasu, v Záporožské a Chersonské oblastech začala referenda o připojení k Rusku

V Doněcké a Luhanské lidových republikách, a také v Záporožské a Chersonské oblastech začala referenda o budoucnosti těchto regionů.

Hlasování bude probíhat pět dnů, v úterý ve volebních prostorech, a v předchozích dnech kvůli bezpečnosti – na dvorech, a na žádost občanů i u nich doma.

„Dnes v 8.00 (7.00 SELČ) začalo hlasování v referendu o zapojení Doněcké lidové republiky do složení Ruské federace jakožto jejího subjektu. Hlasování probíhá podle dříve stanoveného formátu na celém území DLR kontrolovaném úřady této republiky,“ oznámil Sputniku předseda Ústřední volební komise DLR Vladimir Vysockij.

Předsedkyně Ústřední volební komise LLR Jelena Kravčenková ze své strany novinářům oznámila, že v 8.00 všechny volební okrsky na území republiky zahájily svou práci, jej jich celkem 461. Člen ÚVK LLR potvrdil, že „od 8 ráno začíná hlasování v místech mimo volební prostory“, všechny volební lístky byly tam dovezeny.

Hlasování v referendu v Melitopolu Záporožské oblasti začalo v 8.00, pracovníci volební komise začali obcházet domy, aby sbírali hlasy občanů, oznámil zpravodaj Sputniku. V úterý bude pro všechny zájemce otevřeno 394 volebních prostorů.

Předsedkyně volební komise Chersonské oblasti Marie Zacharovová v rozhovoru pro média potvrdila, že všechny okrsky byly včas otevřeny „v souladu se svými cestovními listy, které byly pro dnešek připraveny“.

Kromě toho pro nucené přesídlence byly otevřeny volební okrsky v některých regionech Ruska. Volební okrsky byly zřízeny mj. v Jakutsku, Mirném a Něrjungri, kde v místních uhelných podnicích pracují havíři z Donbasu, a také na Sachalinu.

 

Sdílet: