26. 9. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jane Kaufman: Všichni by tak rádi Rusko okradli, protože na pirátství závisí jejich ekonomie

Americký president Joe Biden zkouší již velmi dlouho dostat své pracky na majetek těch, kteří jsou nějak spojeni s Kremlem a použít tyto peníze pro Ukrajinu. To, že něco takového je naprosto neslušné, nezákonné a nemorální, mu zjevně nedělá potíže. Stejně tak Josep Borell, tak zvaný diplomat EU, ten by nejraději udělal to stejné. A Polsko, ti kdyby mohli, tak by prý vydali dluhopisy, podložené ruským majetkem a použili je na Ukrajině. Rozdávali by rádi z cizího!

Jenže to není tak snadné, okrást někoho o velké peníze, které má uloženy v různých bankách po světě. Jak píše časopis „Financial Times,“ konfiskace ruského majetku v zahraničí může vést ke kolapsu mezinárodního systému politické ekonomie. Jiní odborníci se vyjádřili, že něco takového je sice lákavé, ale není to moudré.

Udržet stabilitu současného finančního systému je důležitější, než ukrást ruské miliardy. Země ukládají své finanční zásoby v různých bankách a věří, že jsou tam zajištěny. Kdyby tyto peníze byly zcizeny, bylo by to skoro jako vyhlášení války. Nemluvě o tom, že by to zničilo důvěru v západní banky.

Přesto si nakonec Joe Biden prosadil aspoň to, že mu Kongres dovolil zabavit majetek všech těch, kteří podporují Rusko. Tento nový zákon sahá až do Kyjeva, který rovněž může zabavit vše, co patří ruským občanům, nebo těm, kteří mají blízké svazky s Ruskem a firmám, které na Ukrajině provozují činnost, ze které má Rusko užitek.

Jako nízcí lupiči a lapkové se vrhli na majetek druhých lidí a chtějí jen krást a krást. A to si říkají svobodné a demokratické státy!

Ruský Ministr zahraničí Sergěj Lavrov se vyjádřil, že Západ není žádný vzor svobody a demokracie a jeho zlodějské a pirátské činy ho zcela zbavují pověsti spolehlivého obchodního partnera. Západ se stal impériem lží a podvodů. Nikdo na Západě si nemůže být jistý, že mu stát nezabaví všecko, co vlastní. Proto by mělo nejen Rusko, ale i ostatní státy snížit svoji závislost na americkém dolaru, na západních technologiích a západních trzích.

Podle Lavrova, Západ se snažil jak mohl, aby Rusko izoloval a zničil a nic z toho mu nevyšlo. Mnozí odborníci to již ví ale nedovolí si to říct nahlas, protože to je přece politicky nesprávné! Jak ale víc a více zemí hledá skutečnou svobodu v rozhodování o jejich vývoji a mezinárodních kontaktech, víc a více z nich nejsou ochotni obětovat národní zájmy koloniálnímu a rasistickému Západu.

Na sankcích ztratili právě ti, kteří je na Rusko uvalili

Nejen Evropská unie, Británie, US a jejich spojenci doplácí na sankce, které správně měly ublížit jen Rusku. Jenže naše staré přísloví se opět osvědčilo jako velice správné, když říkáme, že ‚kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.‘ Naši předkové museli být velice moudří lidé.

Ale ztratili také ti, kteří se do Ruska houfně nahrnuli, aby si tam namastili kapsy. Různé západní firmy, které se tam usadily, provozovaly nějakou dobu svůj druh podnikání a pak se náramně urazily, když Rusové vtáhli na Ukrajinu a tak jak přišly, tak z Ruska zase odešly. Odhadem ztratily tyto evropské, americké a japonské firmy při nejmenším 70 miliard v Eurech.

Energetická část obchodu tím byla nejvíc postižena a jejich ztráty jsou skoro 60 miliard Euro. Potraviny a tabák mají ztráty skoro 8 miliard Euro, počítačové firmy a výrobci strojů 5 miliard Euro a bankovnictví 4 miliardy euro. BP (benzin) ztratil 25,5 miliard Euro, McDonald ztratil 1,2 miliard Euro, PepsiCola 1,6 miliard Euro, Carlsberg pivo 1,2 miliard Euro.

Mluvčí ruského Parlamentu, Vjačeslav Volodin řekl, že ty státy, které vydaly sankce proti Rusku ublížily pouze samy sobě. „Tím, že zavedli železnou oponu kolem jejich vlastních zemí kvůli své vlastní hlouposti a ignoranci, se sami potrestali,“ prohlásil.

Volodin rovněž kritizoval země, které chtěly zavést zákaz vstupu ruských občanů do Evropy. Tyto země, včetně Estonska, České republiky, Polska, Litvy, Lotyšska, Finska a Ukrajiny, podle něho ztratily svoji nezávislost.

Jak to, že je nikdo netrestá a neuvaluje na ně sankce?

Syrie si stěžuje, že jim Spojené státy kradou ropu v obrovském množství. Více než 80% vší vytěžené ropy, což je asi 14,5 milionů sudů jim američtí vojáci a žoldáci ukradli jen za první polovinu r. 2022. Celý konvoj 88 nákladních aut s ukradenou ropou ze Syrie přesunuli zrovna nedávno do Iráku.

Jindy to zase byl konvoj 40 nákladních aut, které vyvážely kradené obilí ze Syrie do Iráku. Náklad jednoho takového vozu má hodnotu více než 100 000 dolarů a je z něho možno napéct 42000 bochníků chleba. Mluvčí čínského Ministerstva zahraničí Žao Ližian se vyjádřil, že Washington se chová jako pirát a nestydatě drancuje Syrii, čímž způsobuje v zemi nikdy předtím nevídanou humanitární katastrofu.

Ředitelka čínského Oddělení výzkumu lidských práv, Dai Rujžun prohlásila, že celý svět by se měl spojit a zabránit zločinům, které Spojené státy páchají na Středním Východě. Řekla, že je politováníhodné, že ještě nikdo tyto zločiny nevyšetřoval. A přitom Spojené státy neustále využívají násilí, aby svrhly cizí vlády, které se jim nehodí a hrubě se pletou do záležitostí jiných zemí. Skrze chování Washingtonu jsou miliony občanů na Středním východě vysídleny a mnoho jedinců, kteří se jim nějak nehodí, strádají ve vězení.

Dodala, že Amerika způsobuje neuvěřitelné škody jiným zemím a to nejen jejich zbraněmi, ale také sankcemi, které uvrhnou na kohokoliv, kdykoliv si usmyslí.

Zástupce Ruska v OSN, Vasilij Nebenzija se vyjádřil, že kdyby Američané vytáhli ze Syrie, tak by to znamenalo konec tamnějších teroristů a odstranilo by to ohrožení mezinárodního míru a bezpečí. Během kontrolního letu nad Syrií, zlikvidovali Rusové teroristickou skupinu Liwa Šuhada, která sídlí na území, kontrolovaném Spojenými státy, pod jejich ochranou.

Podle Rusů, Američané cvičí v Syrii protivládní vojenské složky a Daeš (ISIS) teroristické skupiny, celkem asi tisíc osob. Učí je, jak vykonávat teroristické útoky a ve volném čase spolu plundrují syrské přírodní zdroje ropy a potravin. Tímto způsobem dělají Spojené státy ze Syrie bojiště pro spory mezi Israelem a Iránem.

Israelské vojenské jednotky zase útočí na civilní obyvatelstvo. Od začátku konfliktu v Syrii provedli více než 180 útoků na civilní a vojenskou infrastrukturu pod záminkou, že napadají iránské jednotky, v zemi přítomné.

Israel neustále bombarduje Syrii, napadá města, vesnice, přístavy. Neustále vymítají jakési pomyslné iránské militanty kteří tam prý zavádějí protiletecký obranný systém. Rusové jejich chování odsoudili a mluvčí Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova nedávno prohlásila: „Plně odsuzujeme tak nezodpovědné činy, které jsou proviněním proti samosprávnosti Syrie a proti základním předpisům mezinárodního práva a požadujeme jejich bezpodmínečné ukončení.“

Při nedávném útoku zničili Israelci orná pole velikosti 3 km2, nějaké drůbeží farmy, stádo ovcí, z nichž 52 zabili a mnohé jiné zemědělské objekty, které jsou jediným zdrojem obživy pro místní obyvatele. Také zasáhli místní zavlažovací systém a rozvod elektřiny. A pokaždé se vymlouvají, že útočí na iránské militaristické složky v zemi.

Vedení Syrie namítá, že na svém území mohou mít koho chtějí, třeba i Iránce, kteří jim pomáhají bojovat proti džihádistickým extremistům, podporovaným a cvičeným Západem. Kvůli krádežím ropy, obilí a jiných potravin, které by jinak dělaly zemi samostatnou, musí Syrie využívat pomoc z Iránu a z Ruska, aby vůbec přežili.

Americké noviny „Wall Street Journal“ se nedávno vyjádřily, že Israel koordinuje své nálety se Spojenými státy, takže se v bombardování střídají. WSJ sice napsal, že koordinují ‚některé‘ útoky, ale spíš můžeme věřit, že je to společná operace obou těchto pirátských zločinců proti svobodné a samosprávné zemi.

Na příkaz Presidenta Bidena bombardovalo Americké letectvo celé tři dny sedmé největší město v Syrii, Deir ez-Zor. Údajně se tam měli zdržovat iránští militanti, a podle Američanů mělo bombardování ‚dát zprávu Teheránu.‘ Přitom Irán popřel spojitost s lidmi, které US tak horlivě bombardovali. Podle britské „Observatoře lidských práv“ se tam jednalo o Šia vojenské jednotky z Afghanistánu!

Americké vedení prohlásilo, že útoky byly oplátka za předešlý raketový útok na americkou základnu, takže od Ameriky to byl akt sebeobrany. Jenže jak se mohou obhajovat sebeobranou, když jsou na cizím území, kam je nikdo nezval a kde nejsou vítáni? A to ještě ke všemu se už předpokládaným Iráncům za ten stejný útok už dříve pomstili!

Letos v květnu ale došlo k jakési změně. Rusové už měli těchto náletů asi dost. Když Israelci opět vletěli do Syrského leteckého prostoru a zbombardovali vymyšlené iránské složky v severozápadní Syrii, přičemž zabili asi 5 lidí a zranili 7 dalších, Rusové po nich vypálili S-300 protileteckou raketu. Neudělali to proto, aby některé letadlo sestřelili. Spíš to bylo varování a znamenalo to změnu ve vztazích mezi Ruskem a Israelem.

Nutno dodat, že v té době už možná Rusové věděli, že na Ukrajině proti nim bojuje početná skupina izraelských vojáků.

A NIKDO NEUVALUJE SANKCE NA AMERIKU, NEBO ISRAEL, NIKDO JE NETRESTÁ!

Další nezákonné útoky na nevinné obyvatelstvo

Ve vší tichosti, nepovšimnuti mediemi, začali Američané znovu, už po několikáté bombardovat Somálsko. President Biden rovněž poslal stovky vojáků ze ‚zvláštních oddílů‘ do země. Je odhadováno, že během dvou let Bidenovy vlády bombardovala americká vojska Somálsko aspoň 16krát a zabili přitom minimálně 465 osob, které vydávali za militanty.

Za předešlého Presidenta Trumpa prý bylo Somálsko bombardováno mnohem víc. Od r. 2007 to dělá asi 260 válečných útoků, které dohromady zabily 3010 údajných militantů. Není přiznáno, že značná část tohoto počtu byli civilisté a děti.

Somálsko je před humanitární katastrofou. Tito lidé nemají ani potraviny, ani jiné životní nutnosti a ještě ke všemu jsou ohrožováni nejen americkými vojáky, ale také teroristickými skupinami, které Spojené státy a jejich pomocníci vycvičili.

A NIKDO NEUVALUJE SANKCE NA AMERIKU, NIKDO JI NETRESTÁ!

Americký Pentagon (vojenské vedení) podepsal smlouvu s firmou Boeing, na výrobu čtyř KC-46 letadel pro Israel, která umožňují dodávat palivo jiným letadlům za letu. Čtyři letadla budou stát 927 milionů dolarů a Israel je bude platit z americké vojenské pomoci, která činí ročně, rok co rok, 3,8 miliard amerických dolarů.

Ptáte se, proč platí Amerika Israeli každý rok tolik peněz? Na to není odpověď, ani pro to není důvod. Nikdo neví. To celé je veřejné tajemství. Ale přes veškerou finanční a jinou podporu Ameriky měl Israel od svého vzniku, od r. 1945 asi šest měnových reforem.

Nákupem letadel se Israel připravuje na útok na Irán. Mají v úmyslu tuto zemi bombardovat hned, jak letadla obdrží. Zatím, asi aby se nenudili, zvýšili útoky na Syrii.

A NIKDO NEUVALUJE SANKCE NA AMERIKU, NEBO ISRAEL, NIKDO JE NETRESTÁ!

V půli srpna zorganizovali Američané válečné cvičení v blízkosti Havaje, kterého se zúčastnilo také Japonsko a Jižní Korea. Bylo to cvičení, zaměřené na útok proti Severní Koreji. Zdá se, že tyto manévry nejsou ty jediné, protože všechny tři země souhlasily s jejich opakováním ke konci roku. Zúčastnění se tentokrát zaobírali střílením raket, jejich vyhledáváním a sledováním.

Amerika se zjevně připravuje na další válku, tentokrát v Asii. Rovněž bylo rozhodnuto navozit vojsko na Taiwan, pro případ, že by se Čína rozhodla k útoku na tento ostrov. Američané ale nemají v úmyslu Taiwan bránit a bojovat s Čínou. Stejně jako na Ukrajině, rádi by Čínu obklopili a úplně ji vyčerpali ekonomicky, politicky a vojensky.

Jejich pomoc Taiwanu je pochybná, doopravdy jim vůbec nezáleží, jak tento ostrov dopadne. Starají se pouze o to, aby oslabili Čínu, která se s každým rokem stává mocnějším a mocnějším protivníkem. Do přímého boje s Čínou si netroufají, i když američtí vojenští odborníci tvrdí, že by vyhráli, což je naprostý omyl. Ze stejného důvodu si netroufají do přímého konfliktu s Ruskem, ale velice rádi za své záměry nechávají vykrvácet jiný národ.

Amerika rovněž začala testovat nový druh raket a teď je zkouší rozmístit v asijských zemích i přesto, že byla nařčena z narušování bezpečnosti v této oblasti. Údajně se Američané chystají do r. 2028 vyslat vojsko do západní pacifické oblasti a vybavit je zbraněmi s dalekým dostřelem. Vojáci budou rovněž mít k použití hypersonické rakety, které mají dostřel až 5,500 km. S takovými raketami jsou schopni odtud zasáhnout i Rusko.

Zatím prošly nové hypersonické rakety již třetím testem a každý z nich by neúspěšný.

Za základnu pro rakety se středním dostřelem si zvolili japonský ostrov Iwo Jima, kde je letiště a dostatečné skladovací prostory pro jaderné zbraně.

Také nově vytvořený vojenský spolek AUKUS (Australie, Británie, Spojené státy) se může vyvinout v podstatný vojensko-politický blok, který bude spolupracovat s NATO a rozšiřovat jaderné zbraně po celé oblasti své působnosti.

Podle ruského Ministra obrany, Sergěje Šojgu, snaha těchto vojenských spolků nainstalovat jaderné zbraně v Evropě ji může zničit. Ovšem je možné, že to je přesně ten cíl, který US sledují.

Komunisté jim říkali „váleční štváči.“ My jsme jim kvůli nedostatku informací nevěřili.

Jane Kaufman, 22. září 2022

 

Sdílet: