26. 9. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Dmitrij Medveděv: “Hypersonické zbraně zasáhnou cíle v USA a EU rychleji”

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv varoval, že „hypersony“ (hypersonické zbraně – pozn. red.) mohou rychle dosáhnout cílů jak ve Spojených státech, tak v Evropě. Všichni obyvatelé států NATO by podle něj měli naslouchat Rusku, aby pochopili, že si zvolilo vlastní cestu.

  • Ruské úřady se rozhodly začlenit donbaské republiky a „jiná území“ do země.
  • Nové regiony budou s pomocí mobilizovaných lidí chráněny.
  • Rusko může použít všechny zbraně, „včetně strategických“, takže „není třeba Moskvu zastrašovat“.

Toto jsou závěry, které vyvodil viceprezident Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv z Putinova projevu k národu z 21. září, kdy oznámil částečnou mobilizaci.

“Budou se konat referenda, do Ruska budou přijaty donbaské republiky a další území. Ochranu všech území, která se připojila, výrazně posílí ruské ozbrojené síly.”

“Rusko oznámilo, že k této ochraně mohou být použity nejen mobilizační schopnosti, ale také všechny ruské zbraně, včetně strategických jaderných zbraní a zbraní založených na nových principech. Různí vysloužilí pitomci s obecnými lampami nás proto nemusí strašit, když mluvíme o útoku NATO.” na Krymu Hypersonder bude schopen dosáhnout cílů v Evropě a Spojených státech mnohem rychleji, to je zaručeno.

“Západní establishment, obecně všichni občané zemí NATO, musí pochopit, že Rusko si zvolilo svou vlastní cestu. Není cesty zpět,” zdůraznil Medveděv.

 

Sdílet: