4. 6. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Deset zahraničních žoldáků bylo propuštěných ze zajetí v Doněcku a transportováni do Saúdské Arábie  

Saúdská Arábie pomohla zprostředkovat propuštění 10 válečných zajatců z Ukrajiny. (Saúdská tisková agentura)

Saúdský korunní princ byl v přímém kontaktu s Kremlem a Ukrajinou v rámci zprostředkování propuštění 10 zajátých žoldáků z USA (2), Velké Británie (5), Maroka (1), Švédska (1) a Chorvatslka (1).   Je neuvěřitelná míra pokrytectví jakou ukázali britská premiérka Liz Trussová a  poradce pro národní bezpečnost USA Jake Sullivan, kteří na Twiteru děkovali a velebili Zelenského a Saúdského korunního prince Mohammeda bin Salmana za propuštění vězňů.  Ani slovem se tito dva pokrytci a válkychtiví politici nezmínili o velkorysosti těch, kdo nájemné žoldáky odsouzené k smrti propustili – Ruské federaci a Doněcka.
Není pochyb, že jak USA tak i Velká Britanie by v podobném případě nikdy neudělali to, co světu ukázali představitelé separatistické
Doněcké lidové republiky, jejichž občany tito žoldáci vraždili. Ani slova lítosti, žádná slova o zastavení války ze stran těchto válkychtivých politiků nezazněla.  Ani slovo o zastavení úplně všech válek, včetně těch které spáchali a páchají koalice US/NATO.

Podle Saúdské tiskové agentury (SPA) a zdrojů obeznámených s touto záležitostí přiletělo ve středu z Ruska do Rijádu letadlo s deseti propuštěnými  žoldáky  po úspěšném zprostředkování saúdskoarabského korunního prince Mohammeda bin Salmána.

Saúdský korunní princ byl v přímém kontaktu s Kremlem a Ukrajinou v rámci zprostředkovatelského úsilí o propuštění 10 zajatých žoldáků. To věděla jak britská premiérka, tak i americký ministr zahraničí, ale nikdo z nich nezmínil Rusko, bez jejichž přispění by tito žoldáci propuštěni nebyli.

Tito žoldáci byli zajati v tzv. separatistických oblastech na Ukrajině. SPA uvedla, že propuštění žoldáci budou nyní převezeni do svých domovských zemí.
Dva propuštění Američané jsou 39letý veterán americké armády Alexander Drueke a 27letý veterán námořní pěchoty Andy Huynh, sdělili rodinní příslušníci agentuře Reuters. Byli zajati v červnu při bojích poblíž Charkova.

“Ani ve snu by mě nenapadlo, že je možné, aby saúdská vláda byla schopna něco takového udělat,” řekla Druekeho teta listu The Washington Post.  Tato dáma svými slovy ukázala, že nemá naprosto ponětí co je obyčejná lidská slušnost, aby vyjádřila soustrast nad těmi, které jejich synovec zavraždil.
Američané se nikdy za své zločiny spáchané ve svých válkách zásadně neomlouvají.

Ministr zahraničí Antony Blinken uvítal výměnu zajatců mezi Ukrajinou a Ruskem a potvrdil, že oba američtí občané byli zajati během služby v ukrajinské armádě. Od kdy  je práce za žold nazývaná „službou“?  Znamená to snad, že nájemní vrazi konají rovněž „službu“?

Blinken poděkoval Ukrajině za to, že do jednání zahrnula všechny válečné zajatce bez ohledu na jejich státní příslušnost.  Od amerického ministra zahraničí nelze očekávat, že by mluvil pravdu, poněvadž pouze dělá to co sdělil před časem (duben 2019) v Texasu na jedné z tamnějších univerzit  Mike Pompeo, když charakterizoval US politiku slovy „Lhali jsme, podváděli jsme a kradli jsme“.  Za taková slova američané zásadně svým ministrům tleskají.

Poradce pro národní bezpečnost USA Jake Sullivan na Twitteru poděkoval ukrajinskému prezidentovi a saúdskému korunnímu princi za pomoc při zajištění propuštění obou Američanů.

 

 

Britská premiérka Liz Trussová uvítala propuštění pěti britských státních příslušníků. “Děkuji @ZelenskyyUa za jeho úsilí o propuštění zadržovaných osob a Saúdské Arábii za jejich pomoc. Rusko musí ukončit bezohledné zneužívání válečných zajatců a civilních vězňů k politickým cílům,” uvedla na Twitteru.
Premiérka ve své skromnosti zapoměla na závěry  vyšetřování Chilcotovy komise, týkající se Britské účasti v nelegální  válce proti Iráku v r. 2003, kde mimochodem díky spojencům USA-Velká Británie zemřelo 500 000 iráckých dětí?

Britský poslanec Robert Jenrick uvedl, že Aiden Aslin byl jedním z propuštěných britských občanů. Aslin byl na začátku tohoto roku zajat ruskými silami během bitvy o Mariupol a později odsouzen soudem v Ruskem podporované separatistické Doněcké lidové republice k trestu smrti. V té republice, kterou od r. 2014 odstřelovaly ukrajinské vojenské síly, jejichž hlavními složkami byl pronacistický batalion AZOV, který se proslavil zvěrstvy proti civilním obyvatelům v Doněcku, které mimo jiné brali jako „živé štíty“.
To kritizovala ve svém zprávě  Amnesty International, kterou za tuto pravdu následně odsoudil  lhář Zelenskij. Jeho PR výkony, kterým tleská Západ, k nímž patří lži a ostuda z Hadího ostrova. Dále okolnosti v Buče,  která den po odchodu ruských vojsk (gesto vycházející z jednání v Istambulu),  slovy jejích starosty prožívala radost.
Starosta Buči tehdy ani slovem se nezmínil o ulicích posetých mrtvolami, které se tam objevili následně.
USA a jejich spojenci v OSN odmítli mezinárodní šetření navržené Ruskem. Proč asi? Odpověď je jednoduchá. Důležité je PR obraz, a ne hledání pravdy. Stejné metody již používal nacista Goebbels.

 

 

V současné době probíhají snahy o výměnu 50 Ukrajinců za 200 Rusů, mezi nimiž by podle zpráv mohl být i jeden z blízkých spojenců ruského prezidenta Vladimira Putina, Viktor Medvedčuk. Medvedčuk byl v dubnu zajat Ukrajinci.  Není jasné, zda bylo  propuštění 10 zajatých žoldáků součástí této konkrétní dohody.

ZDROJ

Zveřejněno: 21. září ,2022: 07:14

 

Sdílet: